"Зібрали всі докази": поліція про слідство щодо концтабору в Донецьку

У Нацполіції Донецької області розповіли про винесення підозр організаторам тортур

"Зібрали всі докази": поліція про слідство щодо концтабору в Донецьку

Понад 70 бойовиків можуть бути причетні до злочинів у в'язниці "Ізоляція" в окупованому Донецьку, заявили в МВС. Подробиці розслідування розповіла в ефірі каналу "Україна 24" начальниця відділу комунікації головного управління Нацполіції в Донецькій області Олександра Гаврилко.

"На сьогодні ми в повному обсязі зібрали всі докази та заочно винесли підозру двом особам, які брали участь в організації й тортурах в "Ізоляції". Це керівник і конвоїр катівні. У планах поліції — оголосити ще кілька підозр. Справа "Ізоляції" — це дуже масштабне розслідування, яке вимагає великих ресурсів. Поліція виїжджає у відрядження по всій території України. Де звертається потерпілий або свідок із заявою - поліцейські детективи виїжджають й опитують, дізнаються всю інформацію про ці страшні дії на окупованій території", — сказала вона.

Читайте також: Війна на Донбасі - в ТКГ розповіли, чи вийде Україна з "перемир'я"

Популярні відео

Серед злочинців можуть бути й росіяни, розповіла Гаврилко.

"Зараз серед встановлених осіб найманці Російської Федерації відсутні, але згідно з інформацією, якою володіє слідство, такі особи серед злочинців є. Зараз поліція встановлює їхні дані.

Скільки триватиме розслідування, я поки не можу сказати, оскільки виконується дуже великий пласт роботи. Скільки будуть звертатися потерпілі... Зараз у нас понад 70 причетних осіб, і коли поліцейські детективи заочно виносять підозру, потім цих осіб оголошують у розшук, і потім вже суд може винести заочний вирок", — пояснила вона.

Читайте також: Для жителів ОРДЛО введуть віртуальні мобільні номери — подробиці від заступника міністра

Нагадаємо, приміщення колишнього заводу ізоляційних виробів у Донецьку, а пізніше Артпростір "Ізоляція", бойовики у 2014 році перетворили на справжній концтабір. Там катують, б'ють, ґвалтують і вбивають. Попри свідчення українських бранців, окупанти досі не визнають факт існування цієї в'язниці.

Джерело Україна 24 Теги