Скандал із закупівлею вакцин: Степанов відреагував на розслідування НАБУ

Міністр висловив готовність сприяти розслідуванню НАБУ

Скандал із закупівлею вакцин: Степанов відреагував на розслідування НАБУ

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що МОЗ веде прозору політику щодо закупівлі вакцин від коронавірусу.

Таким чином він прокоментував інформацію, що Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування стосовно закупівлі вакцин через посередника.

"Щоб щось думати, треба розуміти, що саме вони розслідують. Я можу спиратися лише на ті заяви, які були від правоохоронних органів. Тому в них це треба запитувати. Я можу лише сказати, що ми ведемо прозору політику, і будь-які контракти, які укладаються для забезпечення України вакциною, укладаються абсолютно прозоро, транспарентно – безпосередньо з виробниками вакцин. Тому більше нема чого додати щодо закупівлі вакцин, де в нас є шалений попит у світі. І зрозуміло, що весь світ знаходиться в тій ситуації, коли вони купують ті вакцини, де є можливість безпосередньо домовитись з виробником", - сказав міністр.

Читайте також: Лікарка розповіла, кому може зашкодити вакцинація від коронавірусу

Він зазначив, що в кожного виробника вакцин є "своя ціна на свій продукт".

"Єдине, що можу вам сказати, що ті пропозиції, які надходили в МОЗ у результаті перемовин, – там ціни різняться від 5 доларів до 33,9 долара за вакцину. Щоб ви розуміли, що є різні ціни в різних виробників", - пояснив Степанов.

Популярні відео

На уточнююче запитання, чи є він фігурантом у справі НАБУ, глава МОЗ відповів:

"Чого це я маю бути якимось фігурантом якоїсь справи? Треба в НАБУ запитувати. Щобільше, ми максимально зацікавлені, особливо я зацікавлений, тому що це така річ, яка кидає тінь на міністерство. Тому я зацікавлений у максимально швидкому розслідуванні. Зі свого боку можу сказати, що при будь-якому запиті від правоохоронного органу до нас щодо якихось документів – всі документи будуть надані миттєво".

Читайте також: На нас чекають великі потрясіння - лікар про вакцинацію українців від коронавірусу

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що НАБУ 3 лютого розпочало розслідування можливих зловживань під час закупівлі вакцини компанії Sinovac Biotech за ціною 17,85 долара США за дозу за допомогою фірми-посередника.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав точну дату початку вакцинації від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги