Снігопади в Україні: таксист пояснив, чому клієнт повинен платити більше

На думку голови профспілки таксистів, 90% таксистів працюють нелегально, і "немає гарантії, що ви доїдете з пункту А до пункту Б"

Снігопади в Україні: таксист пояснив, чому клієнт повинен платити більше

Глава профспілки таксистів Василь Попик в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чому в негоду таксисти піднімають тарифи.

"Це об'єктивно. Ми можемо подивитися на вулиці й побачити, які вони "чисті", наскільки сьогодні важкий трафік. Клієнт, який їде з пункту А до пункту Б, їде значно довше, ніж до цих катаклізмів, які ми сьогодні бачимо на вулиці. Це очевидно", - сказав глава профспілки.

Читайте також: Аварії з таксі в Україні: ексдепутат назвав три причини

Популярні відео

Попик зазначив, що таксисти зобов'язані попереджати клієнта про підвищення вартості перевезень.

"Клієнт повинен бути попереджений обов'язково, що ціна така-то, клієнт повинен бути твердо впевнений, що машина буде, і повинен чітко розуміти, за що він платить більше. Те, що ціни при таких катаклізмах у всьому світі піднімаються, - це очевидно, це не українське ноу-хау. Навіть у години пік зрозуміло, з яких причин підвищується тариф, - сказав Попик.

Питань не виникало б, якби таксисти виконували норми чинного законодавства, і в кожному автомобілі був би таксометр - тоді б він рахував час простою. Але наші фіскальні органи чомусь не домоглися того, щоб таксисти виконували норми чинного законодавства".

Читайте також: Безпечне таксі: експерт розповів про правила вибору служби

Попик вважає, що більшість таксистів, а також онлайн-сервіси таксі, які працюють через мобільні додатки, працюють незаконно.

"Понад 90% таксистів на вулиці займаються цим видом діяльності незаконно, мало того, всі ці відомі інтернет-платформи в Україні працюють поза нормами законодавства. Законодавство абсолютно неврегульоване, вірніше, є закони, які ніхто не виконує, і немає ніякої гарантії, що ви доїдете з пункту А до пункту Б. Мало того, навіть у нормальний день немає такої гарантії. Коли ви завантажуєте відомі програми й підписуєте ліцензійну угоду, там чорним по білому написано, що програма не несе відповідальності за те, що таксист вас довезе до пункту призначення", - сказав глава профспілки таксистів.

Нагадаємо, раніше ексміністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі телеканалу "Україна 24" закликав прийняти закон, спрямований на легалізацію ринку таксі в Україні.

Джерело Україна 24 Теги