Вакцинація від коронавірусу: ексміністерка пояснила, чи буде щеплення обов'язковим

Зоряна Скалецька навела приклади інших країн

Вакцинація від коронавірусу: ексміністерка пояснила, чи буде щеплення обов'язковим

В Україні поки не розглядаються законопроекти щодо обов'язкової вакцинації від коронавірусу, хоча роботодавці можуть висувати умови працівникам щодо щеплення.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

"Законопроєкт щодо обов'язкової вакцинації не вносився, і навіть про такі ініціативи я не чула. За кордоном практикується добровільна вакцинація, і навіть у Росії в лікарнях не всі вакцинуються. Але зобов'язання має встановлювати роботодавець, він повинен розуміти, як забезпечити максимальні умови. Це означатиме, що той, хто пройшов вакцинацію, буде працювати, наприклад, у лікарні з ковідними пацієнтами, а якщо співробітник не хоче вакцинуватися, то може пошукати інше місце роботи, іншу лікарню, де такі вимоги не висуваються", - заявила вона.

Читайте також: "Українці — не кролики": Зеленський висловився про російську вакцину "Супутник V"

Популярні відео

Скалецька також зазначила, що "час від часу зустрічаються лікарі, які порушують принципи медичної етики, що дозволяють публічно, не маючи на це підстав, висловлюватися про неготовність до вакцинації або про її шкоду".

"За кордоном це коригується лікарським самоврядуванням, у нас ми залишаємося без етичного контролю над професійною етикою. За кордоном масові демарші не допускаються", - розповіла колишня очільниця МОЗ.

Читайте також: Старт масової вакцинації в Україні: очільник МОЗ пояснив, чи вистачить вакцин

Раніше ексголова МОЗ Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, чи встигне Україна провакцинувати від коронавірусу всіх, хто цього потребує, до кінця 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги