"Українці — не кролики": Зеленський висловився про російську вакцину "Супутник V"

Президент України розповів, які вакцини від коронавірусу отримає Україна

"Українці — не кролики": Зеленський висловився про російську вакцину "Супутник V"

Українців не будуть вакцинувати від коронавірусу російською вакциною "Супутник V". Про це президент України Володимир Зеленський сказав, відповідаючи на запитання ведучої каналу "Україна" Анни Панової під час форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді".

"По-перше, нема ніякої офіційної інформації про те, що російська вакцина ефективна, як заявляють, на 91%. Ні від ВООЗ, ні від провідних світових фахівців такого підтвердження не було. Сьогодні голова ВООЗ сказав, що є кілька ключових моментів, на які потрібно звернути увагу. І другий такий момент — це "фейк ньюз".

Всі знають, що таке інформаційна війна, ви журналісти знаєте, як ту чи іншу новину можна по-різному подати для українського суспільства. Ми щось чуємо, а потім перевіряємо, і жодного підтвердження ефективності "Супутника" не знаходимо. Я вважаю, що громадяни України — люди, а не кролики, і експериментувати ми не маємо права", — заявив він.

Читайте також: Старт масової вакцинації в Україні: очільник МОЗ пояснив, чи вистачить вакцин

Популярні відео

Президент розповів, що українська влада домовляється тільки з надійними виробниками вакцини.

"Тому ми домовлялися тільки з тими провідними виробниками, які затверджені світом і які дають серйозний позитивний результат. Першими прийдуть вакцини за програмою COVAX, будуть вакцини Pfizer в лютому, далі ми домовилися з Serum Institute, але чесно, я поки боюся щось говорити, поки вони не прийдуть.

Але домовленість є, ми повинні отримати мільйон в лютому, якщо не буде гальмування з обох сторін, тому що ви знаєте, що таке бюрократія. Є у нас також домовленість з китайським виробником, і з AstraZeneca, є розмови й з Великою Британією, і зі Сполученими Штатами. Ми повинні закупити стільки вакцин, щоб дати вакцинуватися всім", — сказав президент.

Раніше ексголова МОЗ Зоряна Скалецька оцінила плани української влади щодо тотальної вакцинації.

Джерело Україна 24 Теги