Вакцинація від коронавірусу: експерт розповів, кому не можна робити щеплення

Олег Рубан пояснив, що потрібно зробити перед вакцинацією від коронавірусу

Вакцинація від коронавірусу: експерт розповів, кому не можна робити щеплення

 Начальник головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан розповів в ефірі каналу "Україна 24", в яких випадках категорично не можна вакцинуватися від коронавірусу.

"Є багато точок зору й інфекціоністів, й імунологів, і епідеміологів щодо проведення правильної вакцинації. Насамперед обов’язково потрібен медичний огляд перед вакцинацією. По-друге, імунний статус людини. Тому що COVID-19 - це не лише інфекційне, а й імунологічне захворювання і несе імунологічні ризики для людини. 

Якщо людина хворіла, має антитіла, має аутоімунні захворювання, ураження імунної системи – проводити вакцинацію категорично не можна. Але на сьогодні цієї комунікації ще немає. Тому громадяни, які перехворіли, або мають антитіла, на мою особисту думку як лікаря-епідеміолога, вакцинуватися не повинні", — сказав він. 

Читайте також: "Продають підробні вакцини": експерт МОЗ дав важливу пораду щодо вакцинації

Популярні відео

Рубан пояснив, що входить у медичний огляд перед вакцинацією.

"Це звичайний медичний огляд людини, вимірювання температури, визначення статусу людини. Вакцинувати потрібно здорову людину без будь-яких ускладнень – інфекційних чи не інфекційних патологій", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, чи вистачить вакцин на перший етап вакцинації від COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги