Санкції проти телеканалів: експерт сказав, що влада має робити далі

Глава НСЖУ зазначив, що серйозні звинувачення проти телеканалів вимагають доказів

Санкції проти телеканалів: експерт сказав, що влада має робити далі

Після блокування телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK українська влада має серйозно аргументувати свої звинувачення на адресу цих ЗМІ.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

"Ніхто не ставить під сумнів мандат влади захищати національну безпеку й оборону. Ключове питання, яке на сьогодні обговорюється принаймні у журналістській та правозахисній спільноті, в тому, що необхідно якомога швидше владі аргументувати ці дії й навести аргументи таких серйозних звинувачень. І в ОБСЄ, і в ООН визнають і закликали, що держава і президент мають обов'язок захищати нацбезпеку та оборону, але одночасно всі чекають якнайбільше аргументації, більше документів", - зазначив Томіленко.

Читайте також: Блокування трьох телеканалів: "слуга народу" пояснила вчинок Зеленського

Популярні відео

За його словами, потрібні докази, "щоб не було сумнівів, що всі ці укази, обмежувальні заходи корелюються з тією загрозою, яка була задокументована".

"Але загалом, коли тут йдеться і про санкції, і про терористичну діяльність, і про ворожу пропаганду, то ми можемо говорити, що тоді, по суті, неефективно спрацювали й Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, спецслужби, суди. І фактично, коли ми говоримо про зупинку ворожої пропаганди, то президент виконав ніби функції усіх цих структур. Бо паралельно, якщо ворожа пропаганда має місце, і це все є серйозний злочин, то вона якраз і зупиняється усіма цими регуляторами. Поки цю функцію виконав президент своїм указом", - наголосив голова НСЖУ.

Читайте також: Експрем'єр запропонував 4 кроки для боротьби з пропагандою Росії

Раніше народна депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як Захід відреагував на санкції проти трьох каналів.

Джерело Україна 24 Теги