Блокування трьох телеканалів: у Нацраді пояснили, в чому вони винні

Ольга Герасим'юк розповіла про численні порушення закону телеканалами

Блокування трьох телеканалів: у Нацраді пояснили, в чому вони винні

Телеканали "112 Україна", NewsOne та ZIK, які потрапили під санкції, за минулий рік були неодноразово піймані на порушенні закону про телебачення і радіомовлення.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк.

"Ми розглядаємо питання щодо позбавлення ліцензій каналів лише в тому випадку, коли Національна рада має достатньо для цього підстав. Для цього потрібно, щоб були відповідні підтверджені й доведені порушення закону про телебачення і радіомовлення, яким ми керуємось. Відповідно, коли набирається достатня кількість таких порушень, і вони не усуваються і мають системний характер, коли найтяжчі порушення - мова ворожнечі, заклики до розпалення агресивної війни, розпалювання ворожнечі за ознаками національної належності", - розповіла вона.

Читайте також: Експрем'єр запропонував 4 кроки для боротьби з пропагандою Росії

Популярні відео

За словами Герасим'юк, Нацрада вже подала позов до суду щодо позбавлення ліцензії телеканалу NewsOne.

"Національна рада не відбирає ліцензії, не вимикає канали, як багато хто думає. Ми подали до суду вже рік тому, може, навіть трохи більше, і все це досі розглядається судами. Щодо решти - хочу сказати, що лише за останній рік "112 Україна" отримав близько шести попереджень, ZIK - близько п'яти. І NewsOne, у якого справа в суді, але він працює, тому що ліцензія його чинна, адже вона не скасована судом... назбирав вже майже стільки, щоб можна було подавати до суду знову", - повідомила глава Нацради.

Читайте також: Рішення неможливо скасувати - секретар РНБО про санкції проти Козака

Раніше народна депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як Захід відреагував на санкції проти трьох каналів.

Джерело Україна 24 Теги