Рада прийняла закон про "дистанційку": експертка розповіла, як тепер працюватимемо

Тетяна Пашкіна пояснила, в чому різниця між дистанційною та надомною роботою

Рада прийняла закон про "дистанційку": експертка розповіла, як тепер працюватимемо

Верховна Рада прийняла закон про віддалену роботу. Зокрема, вводиться два окремі види роботи — дистанційна і надомна. Експертка з працевлаштування Тетяна Пашкіна розповіла в ефірі каналу "Україна 24", чи потрібен цей закон.

"Цей карантин нам багато чого заборонив, і офісну роботу зокрема. Ситуація, яка була з надомною роботою, не дуже задовольняла через низку обмежень. У нас багато не стільки вакансій, скільки людей, які користуються віддаленою роботою. Тому було своєчасно внести відповідні зміни до законодавства, щоб воно відповідало реаліям.

Робота вдома була теж непоганою компромісною мірою, але там були обмеження, наприклад, з місцем проживання. Людина жорстко прив'язана до офісу, за трудовим законодавством вона повинна відпрацьовувати певний час тощо. Тепер у нас більше свободи, і мені подобається, що законодавці намагаються йти в ногу з тим, що відбувається зараз, а не відбувалося 50 років тому", — сказала вона.

Читайте також: Скільки українцям чекати зарплат як на Заході: економіст зробив прогноз

Популярні відео

Експертка відповіла на запитання, як може відрізнятися зарплата у людини, яка працює віддалено або з дому, від працівника в офісі.

"Насправді немає різниці, тому що ми говоримо про повну 100%-у зайнятість, просто різний формат. Ви виконуєте той самий обсяг робіт, але вам зручніше в тому сенсі, що не потрібно заради цього їздити в офіс щодня, а можна залишитися вдома чи піти в коворкінг, або інше місце, це просто питання зручності", — сказала вона.

Читайте також: Дистанційна робота в Україні: рекрутер назвав найпопулярніші вакансії

Додамо, згідно з прийнятим законом, робота вдома - це форма організації праці за місцем проживання співробітника. При цьому робоче місце фіксується і не може змінюватися з ініціативи працівника без погодження з власником. Дистанційна зайнятість передбачає роботу поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за вибором співробітника.

Джерело Україна 24 Теги