Можна було зробити елегантніше - нардепи про блокування телеканалів

Депутати від "Слуги народу" і "Голосу" прокоментували гучне рішення РНБО

Можна було зробити елегантніше - нардепи про блокування телеканалів

Санкції проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK можна було ввести грамотніше з точки зору юридичної практики, і вони можуть бути оскаржені в судах.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповіли нардепи від "Слуги народу" Юрій Камельчук і "Голосу" Андрій Осадчук.

"Мова йде про те, що не просто проти телеканалів, а ширше формулювання, на яке мають право РНБО і президент України. А канали, в свою чергу, мають право оскаржити рішення в суді, в українському або європейському. Наскільки мені відомо, вони збираються це зробити юридичним способом, а не так, як раніше, просто своїми засобами інформаційної атаки. Ця історія ще може тривати, подивимося, як вона розвиватиметься", - сказав Камельчук.

Читайте також: Це не зовсім ЗМІ - "слуга народу" про санкції проти трьох телеканалів

Популярні відео

Осадчук зазначив, що рішення корисне, але його можна було зробити "елегантнішим" з юридичної точки зору.

"У нас восьмий рік триває війна, і вона й досі в гарячій стадії. Під час війни держава повинна насамперед дотримуватись Женевської конвенції і правил ведення війни. На жаль, рішення про блокування проросійських каналів прийнято з запізненням. Його треба було ухвалювати 1, 2, 3, 4, 5 років тому, коли тільки стало відомо, що фігуранти цієї справи, проросійські українські політики, взяли контроль над цими каналами. Однак, це рішення перебуває в юрисдикції держави Україна, це рішення потрібно вітати, але його можна було зробити більш елегантним з юридичної точки зору", - сказав Осадчук.

Читайте також: Ця історія не про свободу слова - відома журналістка про блокування каналів

Раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" голова Мінкульту Олександр Ткаченко розповів, що Міністерство культури і інформаційної політики направило компанії Youtube офіційне звернення щодо припинення онлайн-мовлення "112 Україна", NewsOne і ZIK, які потрапили під санкції.

Джерело Україна 24 Теги