"Рішення викликає нездорові асоціації": правознавець розкритикував санкції проти каналів

Віталій Журавський вважає, що блокування каналів проведено з порушенням закону

"Рішення викликає нездорові асоціації": правознавець розкритикував санкції проти каналів

Рішення про санкції проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK прийнято з порушенням юридичних процедур.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав юрист, академік Національної академії правових наук Віталій Журавський.

"Суто правова оцінка... Ось беремо указ. Я ж за язик не тягнув Разумкова, він сказав, що в формі письмового опитування було засідання РНБО. Читаємо статтю 9 закону про РНБО: "Будь-яке рішення приймається на засіданні шляхом особистого голосування". Це означає, що засідання не було, голосування не було. На яких підставах це рішення?" - сказав юрист.

Читайте також: Зеленський зробив мужній вчинок - Гордон про санкції проти телеканалів

Популярні відео

Також Журавський звернув увагу на те, що багато журналістів таким чином залишилися без роботи.

"Рішення з приводу закриття будь-якого каналу - це рішення виключно суду. В даному випадку мене найбільше цікавить доля 1,5 тис. осіб, закрили канали, люди на вулиці, їм потрібно утримувати родини, це вже соціальне питання на ринку праці", - сказав академік.

Читайте також: По трьох телеканалах під санкціями завдали нового удару: міністр розкрив деталі

На думку Журавського, порушений закон про санкції.

"Цей указ порушує закон про санкції. Дійсно, санкції вводяться не тільки до іноземних юросіб і фізосіб, до іноземної держави, а й до української юрособи, яка контролюється іноземною юрособою. А Козак - громадянин України і народний депутат. У вас є важелі - порушуйте кримінальну справу і доводьте громадянам, що там є ознаки злочину. Які підстави? Якщо юридична і фізична особа іноземні, і українська юрособа, яка діє під контролем іноземної юридичної, створюють загрозу безпеці та територіальній цілісності держави. Але тоді суд повинен довести. Позасудове вирішення викликає у людей нездорові асоціації", - зазначив Журавський.

Раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" відома журналістка, головний редактор видання "Гордон" Олеся Бацман заявила, що телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK загрожують національній безпеці України, тому їх блокування є виправданим.

Джерело Україна 24 Теги