"Ця історія не про свободу слова": відома журналістка про блокування каналів

Олеся Бацман назвала 112, NewsOne і ZIK "абсолютно расистськими і пропагандистськими"

"Ця історія не про свободу слова": відома журналістка про блокування каналів

Телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK загрожують національній безпеці України, тому їх блокування є виправданим.

Про це заявила в ефірі телеканалу "Україна 24" відома журналістка, головна редакторка видання "Гордон" Олеся Бацман.

"Ми говоримо про форму, а я хочу говорити про зміст. За змістом це рішення абсолютно правильне. Два роки тому ми з Дмитром Гордоном публічно сказали про те, що відмовляємося вести програми на цих трьох телеканалах, і ми не будемо більше приходити на ефір і давати цим телеканалам інтерв'ю", - зазначила Бацман.

Читайте також: Зеленський зробив мужній вчинок - Гордон про санкції проти телеканалів

Популярні відео

За її словами, дані канали стали "абсолютно расистськими і пропагандистськими ресурсами", а перебування на цих каналах стало токсичним.

"Тоді ми сказали, що ці телеканали - загроза національній безпеці України. Минуло два роки, наша позиція не змінилася... Я розумію, що свобода слова - це коли сьогодні ти дозволиш закрити їх, завтра прийдуть до тебе та інших. Цехова солідарність дуже важлива навіть з точки зору прагматики. Але тут я хочу підкреслити, що ця історія не про свободу слова, не про обмеження прав журналістів. Це говорю я, журналіст, який бореться за свободу слова. Це історія про те, що низка людей, які контролюються і фінансуються з Росії, отримали доступ до потужного інформаційного ресурсу. Всі ці роки вони працювали у країні, що перебуває в стані війни, на території якої Росія вбиває українців", - наголосила журналістка.

Бацман також порадила не недооцінювати силу і можливості інформаційних воєн.

Читайте також: Ткаченко пояснив санкції проти трьох телеканалів на прикладі США і Росії

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про введення санкцій проти трьох українських телеканалів, а також їхнього власника - народного депутата Тараса Козака. Санкції зокрема передбачають анулювання ліцензії цих телеканалів.

Також Міністерство культури і інформаційної політики України направило компанії Youtube офіційне звернення щодо припинення онлайн-мовлення телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

Джерело Україна 24 Теги