Україна втратила можливість взяти участь в історичному польоті в космос: подробиці

Компанія Axiom Space зверталася до України з унікальною пропозицією

Україна втратила можливість взяти участь в історичному польоті в космос: подробиці

У першій в історії туристичній космічній місії SpaceX міг взяти участь українець, проте Україна свого часу не відреагувала на відповідну пропозицію компанії Axiom Space, яка готує місію.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" директор української асоціації високотехнологічних підприємств і організацій "Космос" Сергій Яцков.

"Компанія Axiom Space зверталася до України з пропозицією підготувати і відрядити українського космонавта в перший приватний політ цієї компанії. Це відбулося одразу після смерті українського космонавта Леоніда Каденюка (31 січня 2018 року - ред.). Справа в тому, що один з керівників компанії Axiom Space Майкл Лопес-Алегрія особисто знав Леоніда Костянтиновича, і не встиг, на жаль... Велися переговори, про які зараз не згадують, тому що не зовсім вони були в публічній площині, про те, щоб Леонід Костянтинович був капітаном цього екіпажу і полетів на орбіту на кораблі Axiom Space", - розповів він.

Читайте також: Україна ніколи не зможе мати космодром – експерт назвала причину

Популярні відео

Як зазначив Яцков, коли Майкл Лопес-Алегрія на кілька днів прилетів з пропозицією до України, "не знайшлося готовності, не знайшлося адекватної відповіді, щоб знайти в Україні гідного кандидата".

"Можливо, серед цього екіпажу, якби ми свого часу знайшли відповідні фінанси, міг бути українець", - додав він.

Читайте також: "Планета під загрозою": вчений розповів про небезпечний астероїд, що летить до Землі

Нагадаємо, раніше компанія SpaceX заявила про намір 2021 року відправити в космос чотирьох цивільних осіб у рамках першої в світі комерційної місії на орбіті. Учасники місії проведуть на борту МКС 8 днів. Кожен з туристів заплатить за подорож по 55 мільйонів доларів.

Джерело Україна 24 Теги