Вакцинація від коронавірусу: епідеміологиня розповіла, чи готова Україна

Наталія Виноград розповіла про підготовку до вакцинації та контроль вакцин

Вакцинація від коронавірусу: епідеміологиня розповіла, чи готова Україна

Україна нормально входить у режим забезпечення вакцинами від коронавірусу. Про це розповіла епідеміологиня Наталя Виноград в ефірі каналу "Україна 24".

"План донесений до керівництва країни та узгоджений з усіма міністерствами, які будуть відповідальними на етапі транспортування, зберігання, доставки в місця використання. І вже завершена вся робота щодо створення на рівні регіонів, адміністративних територій, проведений тренінг, люди технічно забезпечені, визначені місця. Цьому передував великий обсяг роботи", — сказала вона.

Читайте також: "Чергова помилка МОЗ": генетик розкритикував графік вакцинації від COVID-19

Популярні відео

Експертка розповіла, що поставки вакцини та її зберігання ретельно контролюються.

"У багатьох може скластися враження, що це одномоментно — прийшов і тобі вкололи. Ні. Якщо робити цей блок, то його потрібно робити тривалий час. І тому ми, як і більшість держав світу, нормально входимо в режим забезпечення вакцинами, це наступний важливий етап у нашому комплексному підході в реагуванні на біологічні загрози. І тут дуже важлива міжнародна підтримка, зайдуть вакцини з різними температурними регламентами, це ретельно контролюється, і на кожному з етапів триває перевірка спеціальних температурних датчиків", — сказала вона.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: ексміністерка пояснила, хто платитиме за щеплення

Також епідеміологиня відповіла на запитання, чи може Київ самостійно домовлятися про закупівлю вакцин.

"Це загальносвітова практика, коли певні структури узгоджують з відповідним за регламентом підрозділом свою участь, пропонують свою підтримку. Всі держави ведуть переговори, і там, де досягається успіх, визначається можливість участі тих, хто зацікавлений. Зрозуміло, що київська влада працюватиме з тими, хто на державному рівні веде політику вакцинації", — сказала вона.

Раніше нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький назвав проблему з масовою вакцинацією в Україні.

Джерело Україна 24 Теги