"Кремлівська тактика": експерт про скандальне рішення суду щодо української мови

Експерт з мовних питань розповів, що може означати скасування нового правопису

"Кремлівська тактика": експерт про скандальне рішення суду щодо української мови

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь пообіцяв сприяти посиленню позиції уряду щодо рішення суду про скасування нового "Українського правопису". Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" експерт з мовних питань Тарас Марусик.

"Ніхто не говорить зараз про суть правопису, тільки про те, що його треба скасувати. Це суто політичне питання, до того ж я вважаю, що за цим стоїть абсолютно прозора кремлівська тактика. Однаково, чи правопису це стосується, чи нового мовного закону і тих норм, які поступово стають чинними. Тактика полягає в тому, що якщо неможливо скасувати закон чи правопис, то треба вкинути хаос в українське суспільство, щоб не дати йому можливості склеюватися, щоб послабити волю українців", — сказав він.

Читайте також: "Новий правопис залишається": у Нацкомісії відреагували на гучне рішення суду

Популярні відео

Експерт зазначив, що хотів би почути думку школярки, за позовом якої суд скасував постанову Кабміну.

"Дуже дивно, що на сьогодні ніхто не поїхав у Херсон і не записав інтерв'ю з тією школяркою та її мамою. Було б цікаво почути справжні мотиви мами та самої учениці", — сказав він.

Нова редакція "Українського правопису" була опублікована на офіційних сайтах Міністерства освіти та науки та Національної академії наук 3 червня 2019 року. Відтоді її рекомендується застосовувати в усному мовленні та на письмі. 8 січня ОАСК скасував нову редакцію правопису за позовом семикласниці з Херсона.

Джерело Україна 24 Теги