"Чергова помилка МОЗ": генетик розкритикував графік вакцинації від COVID-19

Віктор Досенко розповів, кого насправді потрібно вакцинувати в першу чергу

"Чергова помилка МОЗ": генетик розкритикував графік вакцинації від COVID-19

Вакцинація від коронавірусу розпочнеться в Україні з 15 лютого, заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Першими будуть вакцинувати медиків і учасників ООС. Графік вакцинації прокоментував генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О.О.Богомольця НАН України Віктор Досенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Я думаю, це чергова помилка нашого Міністерства охорони здоров'я, яке ніколи не спиралося на думку експертів. Вони просто так вирішили й можуть посилатися на досвід інших країн. Але в інших країнах різні ситуації й з кількістю населення, і з кількістю вакцин. У нашій країні за умови дефіциту вакцин — а до нас ще жодної не завезли — вони повинні бути в першу чергу для груп ризику", — сказав він.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: ексміністерка пояснила, хто платитиме за щеплення

Популярні відео

Експерт розповів, чи потрібно вакцинувати тих, хто вже перехворів на коронавірус.

"Ця вакцина більше знадобиться для тих, хто ще не хворів, хто страждає на ішемічну хворобу серця, має підвищений артеріальний тиск, підвищений ризик інсульту, цукровий діабет другого типу. Це групи ризику, які в першу чергу повинні отримати вакцину, а не лікарі, які вже перехворіли. Якщо буде надлишок вакцини, якщо її не буде куди дівати..." — сказав він.

Раніше керівник програм охорони здоров'я ЮНІСЕФ, лікар Андрій Славуцький пояснив, скільки та які вакцини отримає Україна.

Джерело Україна 24 Теги