Вакцинація від коронавірусу: ексміністерка пояснила, хто буде платити за щеплення

Зоряна Скалецька навела у приклад ситуацію з іншими ліками

Вакцинація від коронавірусу: ексміністерка пояснила, хто буде платити за щеплення

Ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, кого в Україні будуть безкоштовно вакцинувати від коронавірусу, а хто заплатить гроші.

"Якщо подивимося на групи тих, кого будемо вакцинувати, у нас є три групи людей. Перша - це групи людей похилого віку, які перебувають в інтернатах, медичні працівники в "ковідних" закладах і військовослужбовці на окремих територіях. Потім ще йдуть медичні працівники, соціальні працівники, працівники освіти і ще певні групи людей похилого віку. Це триватиме, люди похилого віку почнуться десь з червня", - розповіла Скалецька.

Читайте також: На нас чекають великі потрясіння - лікар про вакцинацію українців від коронавірусу

Популярні відео

За її словами, весь цей час "держава здійснюватиме вакцинацію безкоштовно по окремих категоріях" тими вакцинами, які завезла гуманітарною допомогою або купила. Проте якщо одночасно якийсь дистрибутор ввезе вакцину, зареєстровану в Україні, "це буде паралельний процес, доступний для будь-кого".

"Наприклад, хтось має літніх батьків і не хоче чекати червня чи вересня, коли прийде їхня черга, і вони мають можливість. Якщо дивитися, що в нас в аптеках продається, є дуже багато ліків, які держава не закуповує з тих чи інших причин. Так само буде з вакциною. Вакцина від грипу через державні закупівлі не проходить, але ми можемо її купити і провакцинуватися. Це та сама історія", - пояснила ексглава МОЗ.

Читайте також: Лікарка розповіла, кому може зашкодити вакцинація від коронавірусу

Раніше лікар-епідеміолог Андрій Александрін в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав головні помилки України в питанні профілактики коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги