Адміністратор Вікіпедії назвав дві улюблені статті українців

Українці багато читали про політику, але потім їхні пріоритети змінилися

Адміністратор Вікіпедії назвав дві улюблені статті українців

Адміністратор української Вікіпедії Антон Процюк в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про досягнення за 2020 рік і про те, які статті найчастіше читають українці.

За його словами, найпопулярнішими в українській Вікіпедії традиційно є дві статті - "Україна" і "Шевченко Тарас Григорович".

"І, звичайно, впливають поточні події. Наприклад, у 2019 році багато читали про політиків, тоді якраз до Топ-20 потрапила стаття про Володимира Зеленського. Але 2020 року люди стали менше цікавитися політикою, і в топ потрапила тема про коронавірус - що таке пандемія, інформація про сам вірус", - повідомив адміністратор української Вікіпедії.

Читайте також: "З персональними даними в Україні катастрофа": експерт назвав причини

Популярні відео

Він зауважив, що найбільше досягнення 2020 року - понад мільйон статей в україномовному розділі.

"Це показує обсяг знань, акумульований за останні 17 років. Також 2020 року на тлі карантину та пандемії українська Вікіпедія і Вікіпедія в цілому були рекордно популярними, рекордна кількість людей зверталася за знаннями, інформацією як просто під час карантину, так і під час онлайн-навчання. Традиційно велику роль відіграє шкільна програма. Вікіпедія - корисний ресурс для учнів і вчителів", - сказав Процюк.

Раніше директорка громадської організації "Детектор медіа" Галина Петренко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як упізнати блогерів в інтернеті, які виконують чиєсь політичне замовлення

Джерело Україна 24 Теги