"Новий правопис залишається": у Нацкомісії відреагували на гучне рішення суду

В уряді готуються до тривалого судового процесу

"Новий правопис залишається": у Нацкомісії відреагували на гучне рішення суду

Новий український правопис залишається чинним, попри рішення Окружного адміністративного суду Києва, який визнав незаконною постанову Кабміну про його запровадження.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла глава Нацкомісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

"Постанова Кабміну все ще не скасована. Триває судовий процес, Кабінет міністрів подаватиме апеляцію. До завершення апеляційного процесу постанова про питання українського правопису, це постанова №437 від 2019 року, чинна. Тому ми як центральний орган виконавчої влади, колегіальний орган зі спеціальними повноваженнями, який підпорядкований Кабміну України, виконуємо постанову, яка є прямим розпорядженням для нас як центрального органу виконавчої влади", - наголосила Демська.

Читайте також: Українці отримали унікальну можливість — Ляшко про мовний закон

Популярні відео

За її словами, судовий процес довкола правопису триває:

"Поки ми не маємо завершення судового процесу, ми ще не маємо і тексту рішення суду, ми не можемо конструктивно обговорювати саме рішення, тому що його немає… Коли цей процес буде завершено, якщо апеляція скаже, що все, постанову скасовано, то тоді ми можемо говорити про те, що правопис перестав бути чинним. Причому не правопис, а нова редакція правопису".

Читайте також: Двоє "слуг народу" посперечалися в прямому ефірі через мову: відео

Нова редакція "Українського правопису" була опублікована на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук 3 червня 2019 року. Відтоді її рекомендується застосовувати в усному мовленні та на письмі. 8 січня ОАСК скасував нову редакцію правопису за позовом семикласниці з Херсона.

Джерело Україна 24 Теги