Україна програє Росії на Донбасі - політолог зробив тривожну заяву

Кремль хоче зробити реінтеграцію окупованих територій неможливою, зазначив Володимир Лупацій

Україна програє Росії на Донбасі - політолог зробив тривожну заяву

Україна програє Росії в питанні реінтеграції окупованих районів Донбасу.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів політолог Володимир Лупацій, коментуючи форум "Російський Донбас", який відбувся в окупованому Донецьку за участю російських пропагандистів і депутатів Держдуми РФ.

"Усе це свідчить про те, що Росія продовжує руйнувати, умовно кажучи, формат Мінських домовленостей. Друге: попри те, що це може бути інструментальний крок і спроба використати окуповані території Донецької та Луганської області у внутрішньополітичній конкуренції в Росії, для України це дуже негативний момент, тому що перш за все веде до зміни й переформатування регіональної ідентичності. Росія намагається так змінити регіональну ідентичність і громадську думку на неконтрольованих територіях, щоб підняти ціну реінтеграції, зробити непідйомною для України реінтеграцію цих територій", - заявив експерт.

Читайте також: Кравчук назвав умову для прямих переговорів України з ОРДЛО

Популярні відео

За його словами, Росія в даній ситуації "грає на всі варіанти".

"Якщо їй вдасться на своїх умовах нав'язати реінтеграцію Донбасу, то це призведе до дестабілізації й створить загрозу для суверенітету України. Якщо Україна не піде на таке, Росія створить для себе компліментарний регіон, тобто регіон, який можна використовувати за принципом вичавленого лимона, віджати звідти не тільки економічні активи, але й людський капітал. Все, що є молоде, освідчене, кваліфіковане – вичавлюється", - пояснив Лупацій.

Як зазначив політолог, Україна поки що програє в питанні реінтеграції, перш за все – в інформаційній сфері.

"Треба шукати якісь інноваційні шляхи й на гібридну агресію та асиміляцію відповідати також гібридно, використовуючи сучасні технології. На жаль, поки що цього немає. Регіон знаходиться в ситуації інформаційної окупації, причому це стосується не лише території непідконтрольної, але й сильний значний вплив проросійського дискурсу зберігається і на підконтрольній території", - розповів він.

Читайте також: Таємний концтабір бойовиків у Донецьку: з'явились нові подробиці про "Ізоляцію"

Нагадаємо, форум "Російський Донбас" в окупованому Донецьку пройшов 28 січня. У ньому взяли участь російські пропагандисти Маргарита Симоньян, Тигран Кеосаян, Роман Бабаян, а також депутати Держдуми РФ Андрій Козенко і Казбек Тайсаєв. Учасники заходу оголосили своєю метою "розвиток російської національної держави й подальше возз'єднання з іншими російськими територіями".

Раніше український політик і дипломат Роман Безсмертний в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав єдиний спосіб звільнити Донбас.

Джерело Україна 24 Теги