У ОРДЛО є відчуття, що їх "кинули" — політолог пояснив мету "форуму" в Донецьку

Олег Саакян розповів, навіщо Росія відправила пропагандистів на схід України

У ОРДЛО є відчуття, що їх "кинули" — політолог пояснив мету "форуму" в Донецьку

28 січня в Донецьку відбувся так званий форум "Русский Донбасс" за участю російських пропагандистів. Про мету цього заходу розповів політолог Олег Саакян в ефірі каналу "Україна 24".

"За цим стоїть кілька мотивацій. Одна — це те, що на окупованих територіях з закриттям Росією та окупаційними "адміністраціями" виїзду на територію України все більше з'явилося відчуттів, що їх "кинули", що Російська Федерація їх не приєднує, нічого. І коли закрили шлях в Україну, ще більше посилилися внутрішні проблеми. Потрібно було дати меседж точки виходу. Мовляв, ні, Росія не забуває. Не приєднали, проте це "російський регіон" і так далі, щоб знизити рівень розчарування", — сказав він.

Читайте також: Росія перейшла до нових методів — Гармаш про переговори щодо Донбасу

Популярні відео

Саакян розповів, що інші мотиви для проведення форуму спрямовані як на Захід, так і всередину самої Росії.

"Друге — це меседж назовні. Крім того, що Путін на Давоському форумі заявив, що ще більше може бути гарячих конфліктів, якщо санкції продовжаться, тут реанімується під новою вивіскою концепт "Новоросія", заявляються претензії на всю територію Донецької та Луганської області. І кидається меседж, що нічого не закінчилося, не буде ніякого замороження, і в будь-який момент може бути активізація. Це підняття ставок.

І третє — меседж для Росії, для внутрішньої пропаганди. Сурков зайнявся створенням декількох політичних проєктів всередині Росії правого спрямування. Там будуть з'являтися персонажі на зразок Захара Прілепіна та інших, яких героїзували під час активної фази російської агресії на сході України. Форум потрібен, щоб підігріти вагу цих територій для проєкту "русского мира". Там з'являться діячі, які будуть говорити "від імені Донбасу", — сказав він.

Раніше ексзаступник голови СБУ Віктор Ягун назвав три кроки для опору впливу Росії в Україні.

Джерело Україна 24 Теги