Вартість проїзду в Києві: у Кличка розповіли, чи подорожчають метро та маршрутки

Володимир Бондаренко розповів про економічні підстави для підвищення вартості проїзду

Вартість проїзду в Києві: у Кличка розповіли, чи подорожчають метро та маршрутки

Для підвищення вартості проїзду в столичному громадському транспорті є економічні підстави. Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міського голови Києва Володимир Бондаренко, коментуючи чутки щодо подорожчання проїзду до 20 гривень.

"Зорієнтуймося в цифрах, які фігурують у засобах масової інформації. Для мене дивно, чому пишуть 16 гривень, 20 гривень — чому відразу не 40? Чи є економічні передумови для підвищення цін? Звичайно, є — ми пережили COVID-19, розуміємо, що пасажиропотік зменшився, що транспорт не працював певний час. Сьогодні є обмеження за кількістю пасажирів, що перевозяться. Є підвищення мінімальної заробітної плати. Тобто економічні передумови є", — сказав він.

Читайте також: Запитань багато - експерт оцінив можливу заборону музики в маршрутках

Популярні відео

Чиновник розповів, чи підніметься вартість проїзду в муніципальному транспорті.

"Чи є можливість у міської влади прийняти рішення про підняття тарифів прямо зараз? Швидше, ні, тому що ми говоримо про якусь соціальну складову і розуміємо, що 2020 і 2021 — це не найкращі роки в економічному плані для українців. Відповідно, станом на цей момент подорожчання проїзду в громадському транспорті не заплановано.

Водночас потрібно розуміти, що якщо ми не підвищуємо тарифи, — а вони не переглядалися кілька років, — то потрібно говорити про якісь компенсатори, які будуть виділятися з міського бюджету комунальним перевізникам, щоб покрити їхні збитки. Такі компенсатори заплановані на перший квартал цього року, і швидше за все, за результатами коригування бюджету гроші будуть виділятися", — сказав він.

Читайте також: В Україні хочуть покінчити зі старими маршрутками - міністр про реформу транспорту

Водночас на приватних маршрутках проїзд може подорожчати, зазначив Бондаренко.

"За приватними перевізниками ситуація наступна. Дійсно є економічні підстави, і, на жаль, місто не може компенсувати збитки, які несуть приватні перевізники. Тому ми можемо говорити, що приватники підніматимуть ціни на проїзд. Це в їх компетенції, вони тільки інформують міську владу і дають розрахунки. Заборонити їм ми не можемо. ми чули різні цифри, основне, що зараз фігурує, — це 10-12 гривень, в залежності від маршруту", — сказав він.

Раніше голова громадської спілки "Асоціація перевізників Києва та Київської області" Ігор Мойсеєнко розповів, чи зросте ціна на проїзд в маршрутках у Києві та на Київщині й коли саме.

Джерело Україна 24 Теги