"Ми сплачуємо за дармоїдів": Колесніков про роботу мовного омбудсмена

Борис Колесніков розповів, хто має відповідати за дотримання закону про державну мову

"Ми сплачуємо за дармоїдів": Колесніков про роботу мовного омбудсмена

За обслуговування державною мовою мають відповідати власники бізнесу, а не омбудсмен. Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" колишній віцепрем'єр-міністр України, бізнесмен, громадський діяч Борис Колесніков.

"Що таке мовний омбудсмен? По-перше, яким коштом вони будуть відкривати ці 10 представництв?.. Зараз вони перевірятимуть, якою мовою обслуговують... У всьому світі, по суті, покупець завжди правий. Якщо він звернувся українською мовою, йому зобов'язані відповісти українською, і не потрібні ніякі омбудсмени, це власник магазину, кінотеатру повинен нести відповідальність, щоб його персонал знав державну мову", — сказав він.

Читайте також: Після локдауну буде більше звернень щодо мови – омбудсмен назвав причину

Популярні відео

Колесніков навів приклади з інших країн.

"Уявіть собі, в Мілані ви звернулися італійською, а продавець скаже, що знає тільки албанську... Або в Парижі, там половина Конго і всієї Африки, ви звернетеся французькою, вам, припустимо дадуть відповідь на хінді. Це неможливо апріорі, це само собою зрозуміло. Я не бачу ніякого криміналу, якщо звернулися російською та відповіли російською, якщо англійською — ще краще. Чому ми, платники податків, повинні сплачувати за дармоїдів?" — сказав він.

Нагадаємо, 16 січня вся сфера обслуговування в Україні перейшла на українську мову відповідно до Закону про державну мову. 

 
 
Джерело Україна 24 Теги