Знайшли ще одного "останнього Леніна": голова Інституту нацпам’яті про знесені пам’ятники

Леніни – це вже скоріше екзотика в Україні, заявив Дробович

Знайшли ще одного "останнього Леніна": голова Інституту нацпам’яті про знесені пам’ятники

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чи був останнім пам’ятник Леніну, який знесли на Одещині.

«Буквально сьогодні я бачив пост одного з активістів, здається вони виявили ще одного «останнього Леніна», тому Леніни – це вже скоріше екзотика в Україні, принаймні на підконтрольній уряду території», - заявив чиновник.

Читайте також: Будуть питання до Путіна - Гордон розповів, чому в Росії не відкривають архіви КДБ

Популярні відео

Але, наголосив він, якщо відкинути іронію, то насправді немає ніякого остаточного реєстру.

«Є багато активістів з різних областей, які зокрема і нам пишуть – вони виявляють якісь пам’ятники, меморіальні дошки, пов’язані з комуністичним режимом. І в принципі облік якраз ведеться по тому, що було демонтовано, перейменовано, змінено або девізуалізовано. Якогось реєстру наперед немає. Те що, мало художню цінність чи монументальну, було в реєстрах держави, а третьосортно штампований Ленін, який десь на подвір’ї заводу якогось стоїть, то таких реєстрів немає», - зазначив Дробович.

Читайте також: Політолог про головну мету Путіна: це неможливо без України

У ніч на 27 січня в Ізмаїльському районі Одеської області невідомі знесли, як повідомлялося, останній пам'ятник ватажку російського пролетаріату Володимиру Леніну.

Джерело Україна 24 Теги