Таємний концтабір бойовиків у Донецьку: з'явились нові подробиці про "Ізоляцію"

Колишній в'язень бойовиків прокоментував резонансні фото з секретної в'язниці

Таємний концтабір бойовиків у Донецьку: з'явились нові подробиці про "Ізоляцію"

В інтернет злили фото секретної катівні бойовиків "ДНР" в окупованому Донецьку. На світлинах підвали, в яких утримують бранців, кімната для тортур, військова техніка і журнали допитів українських полонених.

Як повідомляє телеканал "Україна 24" у своєму сюжеті, приміщення колишнього заводу ізоляційних виробів у Донецьку, а пізніше артпростору "Ізоляція", яке бойовики перетворили на справжній концтабір, з 2014 року наводить жах на всіх, хто про нього чув. Тут катують, б’ють, ґвалтують та вбивають. Попри свідчення українських бранців, які пережили пекло тортур "Ізоляції", окупанти досі не визнають факт існування цієї тюрми.

Але Telegram-канал "Донецький тракторист" оприлюднив світлини з донецького концтабору. На фото можна побачити лежанки для в'язнів, внутрішній двір, обтягнутий колючим дротом, та кімнату для тортур. За свідченнями колишніх в’язнів "Ізоляції", бойовики катують людей струмом за допомогою "тапіка" – старого телефону. Дроти підключають до пальців та навіть геніталій.

Читайте також: Кравчук назвав умову для прямих переговорів України з ОРДЛО

Популярні відео

Колишній бранець бойовиків Станіслав Асєєв підтвердив, що на світлинах справді "Ізоляція" і той самий тапік.

"Той самий пристрій, яким мене катували, виглядав так само. Це, власне, телефон, від якого йдуть дроти, які чіпляють до різних місць тіла людини. Це те саме подвір'я, в яке нас на 5-7 хвилин виводили на прогулянку, якщо ви не перебуваєте у підвалі", - розповів він.

Окрім катівні, бойовики облаштували в "Ізоляції" ще й військову базу. На світлинах є техніка в ангарах – танки та БМП. А найціннішим серед фото є журнал з прізвищами утримуваних та їхніх відвідувачів, датований 2016 роком.

Правозахисниця Олександра Матвійчук, яка займається допомогою сім’ям бранців окупантів, впізнала в журналі деякі прізвища вже звільнених з полону, що є доказом справжності цього журналу. Скільки людей пройшли через катівню й скільки бойовики утримують там зараз, порахувати важко, бо окупанти приховують арешти.

"В "Ізоляції" можуть одночасно знаходитись до 80 людей. Сама ця секретна тюрма містить вісім камер, карцери та ще підвальні приміщення. В них утримують переважно цивільних заручників, яких "МГБ ДНР" запідозрило в нелояльності до режиму", - розповіла Матвійчук.

Читайте також: Путін хоче "впихнути" Україні Донбас - політолог пояснив нову заяву

Поки залишається відкритим питання, хто ця людина, яка наважилась сфотографувати й оприлюднити світлини.

"Це або сама адміністрація, хтось з адміністрації опублікував це, або люди, які були наближені до адміністрації з-поміж в'язнів… Або адміністрація, або людина, про яку я думаю, в неї є певні свої міркування, як отримати певні преференції від нашого правосуддя та наших спецслужб", - пояснив Асєєв.

Українські спецслужби вже перевіряють світлини на вірогідність та у разі підтвердження долучать їх до справи про злочини бойовиків на Донбасі.

Раніше український політик і дипломат Роман Безсмертний в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав єдиний спосіб звільнити Донбас.

Джерело Україна 24 Теги