Легалізація зброї в Україні: експерт назвав головні аргументи "проти"

До легалізації не готові як громадяни, так і система МВС, вважає Дмитро Попов

Легалізація зброї в Україні: експерт назвав головні аргументи "проти"

Україна сьогодні не готова до легалізації зброї, оскільки багато українських громадян не вміють нормально користуватися навіть автомобілем.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" психолог Дмитро Попов.

"Я маю дуже великий досвід роботи зі стрілецькою і не тільки стрілецькою зброєю. Я у минулому кадровий офіцер Міністерства оборони. Я вам скажу, щоб навчити солдата користуватися вогнепальною зброєю, йде близько 6 місяців плідної роботи... Громадян України буде вкрай складно навчити користуватися вогнепальною зброєю. Я роблю свій висновок на підставі того, що громадяни України не можуть користуватися навіть автотранспортними засобами. Те, що відбувається зараз на дорогах, відбувається через невміння і небажання громадян користуватися технічними пристроями", - заявив експерт.

Читайте також: Легалізація зброї та канабісу в Україні: Гордон назвав плюси

Популярні відео

За його словами, система Міністерства внутрішніх справ також не готова, щоб громадяни озброїлися короткоствольною зброєю.

"Навіть у ДТП зараз резонансні справи з мажорами не мають найчастіше свого логічного завершення. Уявляєте, скільки буде випадків застосування вогнепальної зброї, яке нібито було заради самозахисту. Зараз не доведені дії мажорів за кермом, а тоді ж будуть не доведені дії мажорів зі зброєю. Тому загроза велика", - підкреслив психолог.

Читайте також: Перевірки й не тільки - в Авакова розповіли, як борються з незаконною зброєю в Україні

При цьому Попов визнав, що необхідність носіння громадянами в Україні короткоствольної зброї вже настала, тому що "система МВС не забезпечує якісного захисту своїх громадян, залишається тільки самозахист".

"Щодня, проводячи з громадянами України психодіагностику за різними параметрами, я переконуюся, що, на жаль, психіка громадянина України в середньому не готова до носіння потенційної смерті у себе на ремені", - додав він.

Нагадаємо, парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроєкт про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів в Україні.

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі каналу "Україна 24" запропонував компроміс у питанні легалізації зброї.

Джерело Україна 24 Теги