Степанов пояснив, як вакцина від коронавірусу і нові ліки потраплятимуть до України

Міністр пояснив, що таке договори керованого доступу

Степанов пояснив, як вакцина від коронавірусу і нові ліки потраплятимуть до України

27 січня Кабінет міністрів затвердив договори керованого доступу, за якими можна буде закуповувати вакцину проти коронавірусу та інші ліки без додаткових законодавчих перешкод. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, як діє механізм таких закупівель.

"Що таке договори керованого доступу? Це той інструментарій, який ми хочемо використовувати в Україні, він передбачає доступ до інноваційних ліків. Наприклад, є нові ліки, які з'являються у світі для лікування онкологічних захворювань або орфанних захворювань, які коштують досить дорого. І компанії, як тільки виводять ці ліки на ринок, вони під патентами, готові укладати конфіденційні договори, щоб завести свої ліки на той чи інший ринок з відповідними знижками. Але щоб ці договори обов'язково були конфіденційними", - сказав міністр.

Читайте також: "Я категорично проти": відома інфекціоністка сказала, кого не треба вакцинувати

Популярні відео

Степанов послався на світову практику.

"Це той інструментарій, який використовують Франція, Німеччина, Бельгія, США, Велика Британія. Ми розробили ці нормативні документи, сьогодні наш законопроєкт був проголосований на уряді, також було проголосовано постанову, якою це регламентується. Все це виключно на основі медичних технологій, це серйозний процес, який ми ведемо кілька місяців. І, в тому числі до цих інноваційних ліків у майбутньому можуть потрапити, наприклад, імунобіологічні препарати, до яких відноситься і вакцина. Але перш за все це стосується дорогих ліків", - сказав Степанов.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: в МОЗ дали важливу пораду українцям

Нагадаємо, раніше лікар-імунолог Андрій Волянський розповів в ефірі каналу "Україна 24", коли українці з 5-ї, останньої групи на вакцинацію зможуть зробити щеплення від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги