Вибрала Росію: подробиці гучного скандалу з блогеркою з Києва

Дівчина пообіцяла позиватися до суду та скаржитись до Міноборони

Вибрала Росію: подробиці гучного скандалу з блогеркою з Києва

Київська блогерка Таїсія Маламан (Онацька), відома як Di.rubens, потрапила у скандал через відеоролик про симпатії до Росії, знятий на Майдані Незалежності.

Як повідомляє в своєму сюжеті телеканал "Україна 24", в одному з розважальних TikTok опитувань вона надала перевагу країні-агресору, перебуваючи на Майдані Незалежності. Згодом дівчина видалила відео, але його на своїй сторінці розмістив полковник ЗСУ Анталолій Штефан із проханням дати публічну відповідь, що дівчина мала на увазі. Натомість блогерка почала кампанію проти військовослужбовця і в конфлікт було змушене втрутитися Міністерство оборони.

Опитування відбувалося в центрі столиці, де 7 років тому під час Революції Гідності загинула щонайменше сотня активістів.

Читайте також: "Україна на межі розпаду": Гордон назвав два рішення проблеми

Під постом блогерки з цим відео зібралося багато гнівних коментарів, втрутився навіть полковник Збройних сил України Анатолій Штефан.

"Вона обрала Росію зі сміхом. Саме на Майдані Незалежності… Це відео засудила велика кількість українців, воїнів, патріотів, бо прапор РФ на відео на Майдані, на місці, яке принесло багато горя Україні, там загинули люди. Відповіді у неї не було. Їй у мережі TikTok почали підписники ставити запитання: "Пані Таїсіє, поясніть свою позицію", - заявив військовий.

Популярні відео

Блогерка, зі свого боку, заявила, що жодні ЗМІ з тих, які розповсюджували про неї інформацію, "так і не звернулися за коментарем". Проте на численні пропозиції телеканалу "Україна 24" дати коментар вона не відреагувала.

Натомість Таїсія пообіцяла позиватися до суду на полковника та написати скаргу до Міноборони. 

"Людина називає себе офіцером Генерального штабу і воює з мирним населенням. Проти нього ініціюється кримінальна справа. Готується позов до суду, триває розгляд у Міністерстві оборони України", - заявила вона.

На запит блогерки у соцмережі відреагувало Міноборони на офіційній сторінці:

"Міноборони з нетерпінням чекає анонсованої скарги громадянки на офіцера ЗС України Анатолія Штефана – "Штірліца". Питання буде на особливому контролі. Контрольне питання: Україна чи Росія?"

Читайте також: У школах України знайшли "неправильні" підручники з армією Росії: деталі скандалу

Від співпраці із блогеркою відмовилися низка українських та міжнародних компаній, рекламні та кастингові агенції. А сайт "Миротворець" пішов ще далі і включив дівчину до своїх списків. 

Після такого резонансу дівчина записала звернення, в якому заявила, що вона "українка і пишається цим". За її словами, в опитуванні йшлося не про улюблену країну, а про країну, яку вона хоче відвідати.

Анатолій Штефан зазначив, що блогерка мала б визнати свою провину, і запропонував дівчині записати спільний ролик для соцмереж про любов до Батьківщини.

Раніше директорка громадської організації "Детектор медіа" Галина Петренко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як упізнати блогерів в інтернеті, які виконують чиєсь політичне замовлення

Джерело Україна 24 Теги