Медицину в Україні потрібно змінювати — експерт назвав три пункти

Костянтин Надутий розповів, чого не вистачає українській медицині для ефективності

Медицину в Україні потрібно змінювати — експерт назвав три пункти

В українській медицині потрібно змінити три пункти. Про це розповів заступник голови Всеукраїнського лікарського товариства Костянтин Надутий в ефірі каналу "Україна 24".

"Перше: прозора економіка медицини. Теза про те, тарифи покривають всі необхідні видатки для медичної допомоги, — це брехня, і треба сказати, що не покриває.Звідки надходять сьогодні гроші в систему? З двох джерел: бюджет і кишені громадян. Ці два джерела треба об'єднати", — вважає він.

Читайте також: Українці стали хворіти по-іншому: лікарка розповіла, чи скоро кінець епідемії COVID-19

Популярні відео

Також, на думку експерта, потрібно дати більше свободи лікарям у прийнятті рішень.

"Друге — треба розкрити потенціал управління, тому що зараз все управління сконцентровано в одній інституції, в Національній службі здоров'я. Всі інші позбавлені прав. НСЗ визначає потреби, тарифи, вона ж сплачує і карає. Міністерство — парадний генерал, воно абсолютно нічого не визначає, а тільки дивиться на це все.

Третє — розкрити потенціал державно-суспільного партнерства. Це лікарське самоврядування, коли професіонали розв'язують внутрішні проблеми регуляції.  Стандарти — це питання лікарів, розгляд лікарських помилок — це питання лікарів, а не службовців", — сказав він.

Раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко назвав найбільшу проблему української медицини.

Джерело Україна 24 Теги