Українці з різних регіонів можуть бути в одному окопі – Дробович про День Соборності

Голова Українського інституту національної пам'яті розповів, чому свято важливе для українців

Українці з різних регіонів можуть бути в одному окопі – Дробович про День Соборності

Україна 22 січня відзначає День Соборності. Як змінювалося ставлення українців до цього дня за останні роки, розповів в ефірі каналу "Україна 24" голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

"Якщо коротко, то особливо після початку російсько-української війни це свято набуло чітких, виразних рис, тому що ми розуміємо ціну питання. І це один з очевидних доказів соборності, коли люди з абсолютно різних регіонів можуть перебувати в одному окопі та боронити країну. Це відчувається не лише у війську, це позначається на суспільних процесах, на політикумі, тому що коли є країна, яка воює, громадяни якої з різних регіонів за неї стоять, це відчувають всі сфери суспільства", — сказав він.

Читайте також: Філарет: "В Європі святкують Різдво невідомо кого"

Популярні відео

Дробович заявив, що є одна умова для перемоги над окупантами України.

"Відчуття своєї землі зараз особливо виразне. Тому що всі відчули, що це можна втратити, причому втратити в дуже жорсткий спосіб, її можуть забрати. Ми живемо тут понад 1000 років, тому відчуття притаманне нам протягом століть, але як державність воно було оформлено 102 роки тому. 

Якими б різними ми не були релігійно, етнічно чи, можливо, навіть мовно – нам потрібно один одного чути, сприймати та розуміти, що є цінності, які нас об’єднують. Ці цінності універсальні – справедливість, гідність, повага один до одного. Якщо ми цього не забуватимемо і знаходитимемо спільну мову, то нас ніякі труднощі, революції, вороги, окупанти не переможуть", — сказав він.

Раніше депутат від "Слуги народу" Єгор Чернєв розповів про ідею щодо святкових днів в Україні.

Джерело Україна 24 Теги