МОЗ має вжити заходів — депутатка про вакцину від коронавірусу

Ольга Стефанішина розповіла, з якою ініціативою виступили депутати з приводу вакцинації

МОЗ має вжити заходів — депутатка про вакцину від коронавірусу

Терміни постачання вакцини від коронавірусу в Україну поки точно невідомі. Про це розповіла в ефірі каналу "Україна 24" нардепка Ольга Стефанішина.

"На цей час жодна країна світу не має повноцінної реєстрації вакцин, оскільки вони всі знаходяться на фінальній стадії досліджень. Тому низка країн дозволяють використовувати вакцини в екстреному порядку, це називається emergency use. Україна також буде орієнтуватися на ці країни, щоб завезти вакцини.

Ми зараз говоримо про вакцини, які ми чекаємо в рамках державної закупівлі. Ще невідомо, коли вони точно будуть. Обіцяють, що в лютому, але чи буде це виконано МОЗ, невідомо. Друга поставка буде в рамках ініціативи COVAX, її ми чекаємо в кінці зими або на початку весни, але також точних дат поки немає", — сказала вона.

Читайте також: Поїздки за кордон і covid-паспорти: "слуга народу" дав роз'яснення

Популярні відео

Депутатка зазначила, що в Раді хочуть змусити Міністерство охорони здоров'я відзвітувати про постачання вакцини.

"У парламенті вже зареєстрували постанову, яку підтримав профільний комітет. Думаю, в перший же тиждень парламент проголосує, що МОЗ має оприлюднити чіткий графік поставок вакцин для громадян України, а також вжити заходів з підготовки України до масштабної вакцинації.

Я вважаю, що Україна повинна розраховувати на власні ресурси, у нас виділено 2,6 млрд гривень на закупівлю вакцини у 2021 році, в бюджеті ці гроші закладені. Їх недостатньо, потрібно збільшувати цей бюджет, але на ці кошти вже потрібно починати закупівлі. Я думаю, Україна могла б, якби ефективно працював МОЗ, закупити їх у найкоротші терміни", — заявила вона.

Стефанішина додала, що депутати звернулися в РНБО, щоб Кабмін заборонив використання російської вакцини.

Раніше головний державний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко заявив, що українці не повинні вакцинуватися проти коронавірусу в приватних структурах за власні кошти.

Джерело Україна 24 Теги