Пожежа у Харкові: в ОДА розповіли про допомогу постраждалим

Юрій Шпарага розповів, що буде з потерпілими з будинку для людей похилого віку, що згорів

Пожежа у Харкові: в ОДА розповіли про допомогу постраждалим

Директор департаменту соцзахисту Харківської ОДА Юрій Шпарага розповів в ефірі каналу "Україна 24", яка допомога буде надана постраждалим під час пожежі в будинку для людей похилого віку в Харкові.

"Наразі медична допомога надається 11 людям. Всі вони будуть в разі необхідності відправлені до інтернатних установ. Ці установи готові прийняти тих, хто потребує допомоги. Взагалі там проживали 33 людини, 15 з них загинули, 11 громадян зараз розміщені в медичних установах Харкова.

Установа повністю нелегальна, її немає в жодному реєстрі України. Це приватний будинок за парканом, хто і для чого збирав там людей, розбираються правоохоронці. Інформації про працівників поки немає", — сказав він.

Читайте також: Пожежа у Харкові: експерт назвав попередню причину (відео)

Популярні відео

Кореспондентка каналу "Україна 24" розповіла, що відбувається на місці події.

"Це двоповерховий будинок з ґратами на вікнах. Як повідомили в ДСНС, пожежа почалася близько 15:00. На місці події працює поліція, прокуратура. Приїхали представники міської та обласної влади. В.о. міського голови Ігор Терехов в інтерв'ю повідомив, що починаються перевірки, щоб знайти в Харкові подібні заклади та щоб вони працювали легально. Крім того, Терехов повідомив, що поряд з цим будинком є будинок, де утримують наркозалежних, перевіряється, чи легальний він.

Одна з місцевих жительок розповіла, що вона з іншими мешканцями допомагали евакуювати перших постраждалих, на другий поверх не могли зайти, тому що там була вже велика пожежа. Виносили людей з першого поверху і помітили, що крім людей похилого віку, там були люди з ДЦП", — сказала вона.

Читайте також: "Люди падали з третього поверху": очевидиця про резонансну пожежу в Одесі

Один із сусідів будинку, що згорів, розповів, що відомо про цю будівлю для людей похилого віку.

"Було невідомо, скільки там було людей. Ми скільки живемо, не знаємо, тільки голоси чуємо. І "швидкі" приїжджають іноді. Влітку вони гуляють у дворі, а взимку...", — розповів він.

Нагадаємо, 21 січня у Харкові у двоповерховому житловому будинку, який, за попередньою інформацією, було переобладнано під будинок для літніх людей, виникла пожежа на другому поверсі. Станом на 15:50 на місці пожежі виявлено тіла 15 загиблих. 

Джерело Україна 24 Теги