У Харкові під час пожежі загинули 15 осіб: у ДСНС дали поради щодо безпеки

Спікерка ДСНС розповіла про причини пожеж та проблеми з перевірками будинків для літніх людей

У Харкові під час пожежі загинули 15 осіб: у ДСНС дали поради щодо безпеки

У Харкові у двоповерховому житловому будинку, який, за попередньою інформацією, був переобладнаний під будинок для літніх людей, виникла пожежа на другому поверсі. Виявлено тіла 15 осіб, 5 людей постраждали. Площа пожежі становить 100 кв.м. Трагедію прокоментувала в ефірі каналу "Україна 24" спікерка ДСНС у Київській області Вікторія Рубан.

"Практично щодня фіксуються випадки загибелі людей унаслідок пожеж у приватному житловому секторі. Це стосується найчастіше літніх людей. Причина — це і необережне поводження з електроприладами, бо люди намагаються зігрітися, й пічне опалення в старих будинках.

Порада одна: електроприлади повинні бути сертифікованими, вони не повинні бути саморобними. І велика проблема — навантаження на електромережу, бо люди включають всі прилади для обігріву, а мережа не витримує навантаження. Потрібно бути обережними й з електрикою, і з пічним опаленням. Були випадки, коли пожежі виникали через надмірне нагрівання печі", — сказала вона.

Читайте також: "Люди падали з третього поверху": очевидиця про резонансну пожежу в Одесі

Популярні відео

Рубан відповіла на запитання, чи проводиться перевірка будинків для літніх людей та подібних закладів на предмет безпеки.

"Підприємець, власник такого будинку повинен подати документи, все оформити. Але більшість подібних закладів знаходиться у звичайних приватних будинках, куди наші співробітники не можуть потрапити. Ми можемо хіба що дивитися з-за паркану. Якщо ж він класифікується як заклад з масовим перебуванням людей, то за законом проводяться перевірки, і власники йдуть назустріч. Проблема в тому, що подібні заклади часто не класифікуються так, а значаться як звичайний приватний будинок, куди ми потрапити не можемо", — пояснила вона.

Читайте також: Вибух на газогоні під Лубнами – експерт вказав на підозрілий момент

Додамо, пожежу в Харкові локалізовано на площі 100 м.кв. На місці пожежі виявлено тіла 15 осіб. 9 осіб врятовано, вони госпіталізовані в лікарні. До гасіння пожежі залучено 28 осіб особового складу та 7 одиниць техніки.

Джерело Україна 24 Теги