Якщо на вас впала бурулька: адвокат розповів, як діяти потерпілим

Перше, що необхідно зробити - викликати поліцію, радить Марченко

Якщо на вас впала бурулька: адвокат розповів, як діяти потерпілим

Адвокат Роман Марченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, як варто діяти, якщо ви постраждали від падіння бурульок.

«Перше, що потрібно розуміти - не існує нічийного майна. Власник або користувач конкретним будинком зобов'язаний забезпечити його безпеку, зокрема, щоб бурульок на цій будівлі не було. Якщо власник або користувач такого будинку не забезпечив відповідно до закону про благоустрій в населених пунктах відсутність бурульок, він несе повну матеріальну відповідальність за збитки, що нанесені такими бурульками», - зазначив адвокат.

Читайте також: Клімат змінюється: стало відомо, чим загрожує Україні зима без снігу

Він також розповів, куди варто звертатися, якщо громадянин або, наприклад, його автомобіль постраждав від бурульок.

«Якщо ми говоримо про пошкоджене майно, перше, що необхідно зробити - викликати поліцію для фіксації данного факту. Також буде добре, якщо ви зберете фото- і відеоматеріали із зазначенням дати й часу події, знайдете очевидців, які бачили цю подію і змогли б за необхідності виступити свідками. Наступне, вам необхідно з'ясувати, на балансі кого знаходиться будівля, з якої впала бурулька - ця особа і буде відповідати. Далі контактуєте у формі письмової претензії з цим балансоутримувачем або користувачем майна. І якщо вам відмовляють у компенсації матеріальної та моральної шкоди, вам варто звернутися до суду за примусовим стягненням», - пояснив Марченко.

Популярні відео

Читайте також: Як запобігти кліматичній катастрофі – експертка назвала три кроки

Нагадаємо, в ефірі телеканалу "Україна 24" кліматологиня Світлана Бойченко розповіла, що тепла погода в Україні взимку обумовлена процесами світових змін клімату.

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" терапевт Олександр Курильчик розповів, що перепади температури, різка зміна погоди можуть викликати різні загострення, і слід дотримуватися режиму та рекомендацій лікарів.

Джерело Україна 24 Теги