Росії не потрібен мир - військовий експерт про переговори щодо Донбасу

Як зазначив Ігор Романенко, можливості ОБСЄ щодо мирного врегулювання обмежені позицією Кремля

Росії не потрібен мир - військовий експерт про переговори щодо Донбасу

Україна може домогтися великого прогресу в мирному врегулюванні на сході країни, якщо місія ОБСЄ на Донбасі отримає додаткові повноваження.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" військовий експерт Ігор Романенко, коментуючи візит в Україну нової глави ОБСЄ Анн Лінде. За його словами, зараз можливості ОБСЄ обмежені тим, що Росія блокує всі ініціативи.

"За паризьким комюніке, ОБСЄ повинні бути надані можливості щодо термінів дій на Донбасі, і по території більші. Але такий підхід блокує Російська Федерація, і це не відбувається. Є надія, що якщо питання просунеться вперед щодо організації виборів, то для того, щоб це сталося, потрібна адміністрація, яка б всім займалася, поліцейські сили, які б забезпечили цей процес, і військові міжнародні сили, які б не допустили військову конфронтацію, забезпечили розведення сил. Питання, які це будуть сили, поки не вирішене, один із підходів, щоб надати такі можливості ОБСЄ, хоча за великим рахунком таку місію вони не виконували в повному обсязі", - сказав військовий експерт.

Читайте також: Росія поверне Донбас Україні лише за двох обставин - Гордон

Популярні відео

За словами Романенка, якщо надати можливості для роботи ОБСЄ цілодобово, а також по всій території, "це б дало серйозний імпульс просуванню вперед у реалізації як паризького комюніке, так і Мінських угод".

"Документи вже є з обох сторін, потрібна робота з об'єднання цих планів, на чому й наполягає Україна. Пан Кравчук на підставі роботи підгруп 18-19 січня запропонував, щоб на загальній роботі ТКГ 21 січня могли б обговорювати питання, щоб напрацювати дорожню карту з реалізації спільного плану. Дуже важливо, щоб цю роботу робили на чолі з представниками ОБСЄ, це можливо тільки тоді, коли будуть за кожним пунктом знайдені компроміси, але це складно", - підкреслив він.

Читайте також: Росія не піде з України — військовий експерт назвав причину

Також Романенко пояснив відсутність відчутного прогресу в переговорах. За його словами, російській стороні "не потрібен мир на Донбасі, їм треба знайти таку форму вирішення питання, щоб вони мали політичний вплив після завершення війни".

Раніше спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Росія та Україна можуть примиритися за день.

Джерело Україна 24 Теги