На власника "плівок Шеремета" оприлюднили компромат: нові деталі

Ігор Макар прокоментував нові аудіозаписи

На власника "плівок Шеремета" оприлюднили компромат: нові деталі

Ексспівробітник білоруського спецназу Ігор Макар, що обнародував матеріали щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував аудіозапис з "компроматом" проти себе, який опубліковало МЗС Білорусі.

Білоруська влада опублікувала аудіозапис, який свідчить, що Макар нібито тричі звертався до посольства Білорусі в Литві влітку 2020 року і вимагав від дипломатів гроші за якусь інформацію.

Макар зізнався, що голос дійсно його. Він стверджує, що знав, що розмова прослуховується і записується, і тому влаштував спецоперацію. За його словами, влітку 2020 року напередодні президентських виборів у Білорусі йому стало відомо про план білоруської влади сфальсифікувати вибори і придушити майбутні протести.

"Була б акція протесту, де були б люди зі служби власної безпеки президента, спецзагін, який тренувався саме на провокацію, тобто були б постріли в співробітника ОМОН, які кваліфікувалися, як ніби це зробили учасники протесту... Була б введена армія, і протест був би придушений армією", - розповів Макар.

Читайте також: "Американці все знали": колишній спецпризначенець, який оприлюднив плани вбивства Шеремета

Ексспецназівець каже, що намагався опублікувати інформацію в країнах ЄС, але йому ніхто не повірив. Тому він пішов у білоруське посольство, щоб проінформувати, що йому відомо про наміри Лукашенка, щоб від розсекреченого плану відмовилися. Також він стверджує, що не хотів грошей, про які йшлося на плівках.

"Якщо ви послухаєте запис, то я над сумою дуже довго думаю. З мене дипломатичний працівник це все витягує, я багато мекаю... Я потім просто називаю суму, від якої мені було самому смішно, я називаю 1,52 (млн євро - ред.). Тобто сума, яка, можливо, введе в оману", - підкреслив він.

Популярні відео

Водночас, експерти називають публікацію аудіозапису з вимаганням грошей у працівника білоруського посольства спробою відвернути увагу від причетності білоруської верхівки до вбивства Шеремета.

"Буквально сьогодні пройшла новина, що голос, який належить колишньому голові КДБ Білорусі на плівках Макара, підтверджено. І, напевно, таким чином, МЗС Білорусі намагається відвернути громадськість від цієї інформації. Я вважаю, що тут не потрібно відволікатися, а треба проводити розслідування щодо причетності вищого керівництва Білорусі до вбивства Шеремета", - заявив білоруський політик Юрій Губаревич.

Білоруський аналітик Вадим Можейко вважає, що ці плівки насамперед дискредитують саме МЗС Білорусі.

"Для литовської влади буде цікаво, що в білоруському посольстві в Вільнюсі займаються не тільки дипломатичними питаннями, а діяльністю, що межує з питаннями спецслужб. Я тут не бачу ніякого аргументу, чому ми повинні менше вірити словам Макара, через те, що він може бути не дуже моральною людиною. Незалежно від того, наскільки він моральний, його все одно потрібно слухати", - упевнений Можейко.

Читайте також: Справа Шеремета: експерт назвав складність, якої не уникнути

Нагадаємо, в Білорусі опозиційні ЗМІ опублікували аудіозапис розмови в КДБ, який свідчить, що вбивство журналіста Павла Шеремета могли замовити білоруські спецслужби. Голоси на записах обговорюють спосіб убивства білоруського журналіста, який тоді жив і працював у Росії, і ставлять завдання його підірвати. Записи зроблені, ймовірно, у 2012 році. Українські правоохоронці вже долучили матеріали до справи про вбивство Шеремета і планують слідчі дії.

Джерело Україна 24 Теги