Українці стали хворіти по-іншому: лікарка розповіла, чи скоро кінець епідемії COVID-19

Світлана Гук розповіла, за яких показників епідемія вважається підконтрольною

Українці стали хворіти по-іншому: лікарка розповіла, чи скоро кінець епідемії COVID-19

В Україні зафіксовано один з найнижчих показників захворюваності на коронавірус за останні місяці — трохи менше ніж 4 тисячі осіб. Чи говорить це про закінчення епідемії, розповіла керівниця Центру респіраторної медицини клініки "Феофанія" Світлана Гук в ефірі каналу "Україна 24".

"Є багато статистичних показників — щодо госпіталізації, тестування і так далі. Ми всі намагаємося з цих показників робити висновки про те, чи підходить епідемія до кінця, оскільки всі втомилися. Є такий погляд, що якщо від усієї кількості протестованих не більше 5% позитивних тестів, то ситуація з епідемією вважається підконтрольною. Якщо більше, то ситуація ще нестабільна, вона може бути просто хвилеподібною.

Зараз ми, можливо, зловили хвилю захворюваності, яка спадає. Я сподіваюся, що вона вже добігає кінця, але потрібно бути обережними в таких прогнозах", — сказала вона.

Читайте також: Можливий жорсткіший карантин — лікарка назвала умову

Популярні відео

Лікарка розповіла, як зараз хворіють українці та що змінилося.

"Дуже важливий показник заповнювання лікарень, які займаються ковідом. Зараз опорні лікарні не заповнені — 50-60%, хоча в минулі місяці ми бачили до 90-95%. Якою б не була статистика обстежень, для мене як лікаря, який практикує, важливий показник госпіталізації. Він дійсно менший, але і профіль пацієнтів змінився. Менше легких форм, більше пацієнтів з фіброзними змінами, з ускладненнями", — розповіла вона.

Раніше експерти розвіяли чотири популярні міфи про вакцину проти COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги