"Дітей потрібно повернути в школи": чиновник висловився про дистанційне навчання

Сергій Горбачов розповів, чому очне навчання ефективніше за дистанційне

"Дітей потрібно повернути в школи": чиновник висловився про дистанційне навчання

Дітей необхідно повертати до шкіл - таку думку висловив омбудсмен у сфері освіти Сергій Горбачов в ефірі каналу "Україна 24".

"Я позитивно ставлюся до ідеї повернути дітей до шкіл, як тільки це буде можливо. Очне навчання ефективніше, ніж дистанційне, через низку причин. Питання в тому, наскільки буде безпечно в школах дітям і вчителям, бо коли діти повернуться до шкіл, треба буде ретельно відстежувати рівень захворюваності насамперед вчителів, оскільки ризик для вчителя заразитися вдесятеро вищий, ніж у дітей", — сказав він.

Читайте також: Школи відновили навчання онлайн: названо важливу проблему через локдаун

Популярні відео

За словами чиновника, не у всіх школах дистанційне навчання налагоджено належним чином.

"Ситуація з якістю дистанційної освіти залежить від того, як у конкретній школі, районі, місті підходять до організації процесу в таких умовах. Ми бачимо багато якісних прикладів, як організовується спілкування вчителів та учнів, пояснення, домашні завдання та їх перевірка. Однак ми бачимо й таке, що вчитель фотографує сторінки, відправляє їх у вайбер, і чомусь вважає, що його функція виконана. Хоча нормативні акти чітко визначають, що в режимі синхронного навчання потрібно бачити один одного або бути на зв'язку не менше 30% загального часу", — сказав він.

Раніше начальник головного управління шкільної освіти Міністерства освіти та науки Юрій Кононенко розповів про новий санітарний регламент для шкіл, який вводиться в дію з 1 січня.

Джерело Україна 24 Теги