"Просто соромно": експрем'єр розкритикував владу за рішення щодо вакцини

Володимир Гройсман розповів, як пропонував владі вирішити питання з вакциною від коронавірусу

"Просто соромно": експрем'єр розкритикував владу за рішення щодо вакцини

Українська влада приймає запізнілі рішення в питанні боротьби з коронавірусом, заявив експрем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі каналу "Україна 24".

"Будь-які рішення, які сьогодні приймаються, - або неадекватні, або не відповідають реальним потребам. Я пів року тому сказав про те, що у нас такі реалії, що українська влада післязавтра ухвалює рішення, які треба було ухвалити позавчора. І щоразу я в цьому переконуюся. Цей недалекоглядний підхід завдає страждання людям. Ми зараз всі оповиті цією божевільною пандемією", — заявив він.

Читайте також: Чому в Україні немає своєї вакцини від коронавірусу: епідеміолог назвав причину

Популярні відео

Гройсман розповів, як звертався до влади щодо закупівлі вакцин.

"В кінці березня я написав офіційного листа прем'єр-міністру з добрими намірами: пане прем'єр-міністр, я вас прошу, проведіть переговори з європейськими партнерами, приєднайтеся до них для того, щоб зробити контракти на закупівлю вакцин в Україну, коли вони будуть розроблені. Не треба мати "сім п'ядей у лобі". Робіть те саме, що робить Німеччина, ЄС. Відповіді я не отримав. Але потім, у липні, я запитав прем'єра про свій лист, а він мені в прямому ефірі відповів, що вони вже це зробили.

Що ми бачимо сьогодні? Європейський Союз почав вакцинуватися, багато країн світу почали, закупили вакцину, а в Україні немає вакцини, при цьому нам втридорога пропонують якусь вакцину з Китаю. Чому 40 млн українців мають бути обмежені в праві перемогти епідемію? Чи ми будемо щодня 100-200 осіб ховати, лікарі падатимуть з ніг, економіка буде зупинена, люди страждатимуть? Ми будемо мати проблему з пандемією весь 2021 рік. Просто соромно. Я вважаю, що за таке прощати не можна", — сказав він.

Раніше в.о. директора ЦГЗ МОЗ Ігор Кузін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, наскільки ефективна китайська вакцина від коронавірусу Sinovac Biotech, яку планує закуповувати Україна.

Джерело Україна 24 Теги