Ляшко назвав найбільшу проблему української медицини

Політик закликав уряд переглянути бюджет, щоб продемонструвати підтримку лікарям

Ляшко назвав найбільшу проблему української медицини

В Україні зростає дефіцит медичних працівників, через низькі зарплати лікарі все частіше їдуть працювати за кордон.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

"Найбільша проблема сьогодні, я попереджаю, це дефіцит медичних кадрів. У Польщі спростили процедуру визнання наших дипломів, там медпрацівник у 10 разів більше отримує, ніж в Україні. Щомісяця десятки, сотні лікарів, молодший медперсонал, звільняються в Україні й виїжджають до Польщі, тому що шукають, як прогодувати дітей", - заявив лідер Радикальної партії.

Читайте також: "Менша за допомогу по безробіттю": лікарка про зарплати медиків в Україні

За його словами, влада мала унікальну можливість продемонструвати свою підтримку медпрацівникам, прийнявши бюджет, де радикально будуть підвищені їхні зарплати.

"Вони цього не зробили, бюджет не дає можливості виплачувати нормальну зарплату. Людина вчиться на медика 5-8 років, щоб отримувати 4 тис. грн. Хто за ці копійки працюватиме? Я вимагаю від уряду переглянути бюджет, передбачити кошти на безкоштовну вакцинацію для всіх, на збільшення зарплати для медпрацівників, для працівників освіти, і це дасть можливість підняти пенсії", - підкреслив політик.

Читайте також: Будемо лікуватися за свої гроші - ексміністр про держбюджет-2021

Раніше колишній віцепрем'єр-міністр Борис Колесніков в ефірі телеканалу "Україна 24" порівняв державні витрати на медицину в Україні та інших країнах.

Джерело Україна 24 Теги