Українці отримали унікальну можливість - Ляшко про мовний закон

Олег Ляшко також засудив спроби деяких політиків паразитувати на мовному питанні

Українці отримали унікальну можливість - Ляшко про мовний закон

Українська мова має стати мовою єднання в Україні, люди сьогодні мають унікальну можливість володіти нею, не побоюючись репресій.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" лідер Радикальної партії Олег Ляшко, коментуючи норми Закону про державну мову, згідно з якими сфера обслуговування в Україні перейшла на українську мову.

"Експлуатацію, паразитування на мовному питанні роблять політики, яким нема чого запропонувати суспільству. Треба не питання мови обговорювати - що там його обговорювати, в Україні повинна бути українська мова, з повагою до інших мов, і до мов національних меншин, і до російської. 300 років забороняли нашу мову. Сьогодні в нас є унікальна можливість - розмовляти рідною мовою, не наражаючись на репресії", - заявив політик.

Читайте також: "Це не радикалізм": відомий актор висловився про мовне питання в Україні

Популярні відео

За словами Ляшка, він "не бачить, що тут обговорювати".

"Комусь не подобається говорити українською в Україні - а якою мовою говорити в Україні? Чому в Німеччині ніхто не ставить під сумнів, що якщо ти там хочеш жити, працювати, ти зобов'язаний знати німецьку, у Франції - французьку, Британії чи Америці - англійську? Чому в Україні хтось ставить під сумнів, потрібно знати мову чи ні? Нема чого тут обговорювати. Я все життя розмовляю українською, навіть коли це не було мейнстримом, і на тебе в Києві дивилися як на лоха і селюка. Крім того, я знаю російську, моя дружина російськомовна, мова для нас ніколи не була перешкодою. Зараз англійську вчу, в інтернаті не було такої можливості. Українська мова повинна бути мовою єднання", - заявив лідер Радикальної партії.

Читайте також: Закон про українську мову: омбудсмен розповів, хто складатиме мовний іспит

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року набули чинності норми Закону про державну мову щодо її використання у сфері послуг. Відтепер обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги потрібно українською мовою.

Джерело Україна 24 Теги