Морози в Україні: лікар дав поради, як не замерзнути

Лікар розповів, як не замерзнути в морози та чи варто купатися в ополонці на Водохреще

Морози в Україні: лікар дав поради, як не замерзнути

В Україні тривають морози до 26 градусів. Як уникнути обмороження, розповів в ефірі каналу "Україна 24" лікар, судинний хірург Артем Дорошенко.

"Якщо вам необов'язково виходити на вулицю, то потрібно цього уникати й не виходити. Якщо ж це необхідно, то намагайтеся, по-перше, поїсти перед виходом, а по-друге, одягнутися відповідно — не в холодний одяг, але і не переутеплюватися, щоб не спітніти. Все повинно бути сухе і чисте, потрібно прикрити всі відкриті частини тіла", — сказав він.

Читайте також: Прогноз погоди: синоптик розповів, коли в Україні потеплішає

Популярні відео

Лікар розповів, як перевірити, чи не обморозилася людина. Особливо це стосується дітей, які часто не звертають уваги, що змерзли.

"Якщо дитина змерзла, вдома батьки повинні перевірити, по-перше, чутливість — чи відчуває дитина ваш дотик, температуру теплу або прохолодну тощо, тоді досить тільки відігрітися. Якщо чутливість знижена, це вже обмороження і привід звернутися до лікаря. Ще гірше, якщо є зміна кольору шкіри або навіть пухирі, це говорить про глибше ураження, тут необхідно терміново звернутися до лікаря", — сказав він.

Читайте також: Погода б'є по здоров'ю: терапевт дав поради людям з метеозалежністю

Також лікар дав поради тим, хто планує купатися в ополонці на Водохреще.

"Тим, ​​хто збирається вперше, я б не радив. Спочатку потрібно підготуватися до цього. А ті, хто роблять це постійно, напевно правила знають. Потрібно вилізти, відразу насухо витертися й надіти теплі речі. Після цього потрібно випити теплого чаю або навіть глінтвейну, це буде корисно", — сказав він.

Раніше фронтмен гурту СКАЙ Олег Собчук поділився досвідом свого зимового купання.

Джерело Україна 24 Теги