Чому в Україні немає своєї вакцини від коронавірусу: епідеміолог назвав причину

Експерт сказав, що потрібно, щоб налагодити виробництво

Чому в Україні немає своєї вакцини від коронавірусу: епідеміолог назвав причину

Україна може випускати власну вакцину від коронавірусу COVID-19, однак проблема впирається в фінансування.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" один із розробників української вакцини від коронавірусу, епідеміолог Михайло Фаворов.

"Я б із задоволенням це зробив (прищепився української вакциною - ред.). На жаль, ми завершили лабораторну частину, так звану доклінічну. Вона включає докази того, що білок, який був ідентифікований як вакцина, є перспективним препаратом для вакцини. Але для вакцини потрібно мати лікарську форму, препарат. Для цього має бути виробництво. Після того, як вона буде вироблена, має бути отриманий відповідний дозвіл державного органу, і потім її можна прищеплювати", - розповів Фаворов.

Читайте також: У вакцини від коронавірусу знайшли несподіваний побічний ефект

Популярні відео

Як зазначив епідеміолог, на сьогодні "виробництво в нас не розпочато, хоча всі докази, які можна було зібрати, відповідають міжнародним стандартам".

"Бюджету у нас не було, я вакцинолог, науковий консультант, препаратом займається українське виробництво "Діапроф-Мед", і препарат у них є, він готовий, але його треба передати на виробництво. Було визначено виробництво, це "Індар", що має високу можливість працювати з цим вектором. Всі хочуть, а грошей давати ніхто не хоче, в цьому вся проблема. Це від 7 до 15 млн доларів", - пояснив він.

Читайте також: "Це повний абсурд": розвіяні чотири головних міфи про вакцину від коронавірусу

Раніше в.о. директора ЦГЗ МОЗ Ігор Кузін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, наскільки ефективна китайська вакцина від коронавірусу Sinovac Biotech, яку планує закуповувати Україна.

Джерело Україна 24 Теги