"Це повний абсурд": розвіяні чотири головних міфи про вакцину від коронавірусу

Лікарі прокоментували чутки про "чіпи у вакцині" і про загрозу безпліддя через щеплення

"Це повний абсурд": розвіяні чотири головних міфи про вакцину від коронавірусу

Противники вакцинації стверджують, що вакцина від коронавірусу несе велику небезпеку для здоров'я людини.

Експерти в ефірі телеканалу "Україна 24" розвіяли чотири популярних міфи про вакцину проти COVID-19.

Вчений-біохімік, академік НАН України Сергій Комісаренко прокоментував інформацію про те, що вакцина нібито "змінює генетичний код" людини.

"Це взагалі абсурд. Найбільша кількість ДНК, тобто речовини, яке визначає генетичний код, - в ікрі. Тобто коли ви їсте ікру, ви з'їдаєте фактично ДНК, у вас що, після цього виростає хвіст риби або ще щось? Це повний абсурд", - підкреслив академік.

Читайте також: В українців є три варіанти – Ляшко про вакцинацію від коронавірусу

Популярні відео

Лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта розвіяв міф про те, що вакцинація проти COVID-19 призводить до безпліддя.

"Чергова нісенітниця, але ця нісенітниця продукується досить активно. В червні 2019 року було опубліковане дослідження в 14 європейських країнах, які пов'язували недовіру до вакцин і як люди голосують за популістів. І це проблема для України, тому що в нас люблять популістів, через це, я думаю, вакцинальна кампанія буде дуже складною", - сказав Курпіта.

Епідеміологиня Людмила Мухарська прокоментувала чутки про "чіпи у вакцині".

"Наскільки я пам'ятаю, чіпи в нас додають у будь-які предмети, не тільки у вакцини - і в ліки, і в якісь там картки. Звичайно ж, це неправда, і тут взагалі нема про що говорити", - зазначила вона.

Читайте також: Китайська вакцина від COVID-19 для українців - лікар розкрив нові подробиці

В.о. директора Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузин пояснив, чи правда, що після вакцинації два місяці не можна вживати алкоголь.

"Алкоголю взагалі треба уникати, і часто надмірне вживання шкодить. Але дійсно в результатах клінічних досліджень не було якогось взаємозв'язку між вживанням алкоголю, невживанням алкоголю, і вакцинацією. Так що можна", - заявив Кузін.

Популярні відео

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав терміни початку вакцинації українців від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги