Закупівля вакцин через іноземні компанії: ексміністерка пояснила, навіщо це Україні

Ексміністерка охорони здоров'я пояснила, як закуповуються ліки

Закупівля вакцин через іноземні компанії: ексміністерка пояснила, навіщо це Україні

Колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я Зоряна Скалецька розповіла в ефірі каналу "Україна 24", чому для закупівлі вакцин в Україні залучаються іноземні компанії.

"З часу, коли ми почали залучати міжнародні закупівельні організації, кошти перераховувалися на їхні рахунки відповідно до договорів, укладених раніше, і вони передбачали комісію за їхні послуги. Через те, що кошти українських громадян виводяться за кордон і тільки згодом здійснюється поставка, ми не можемо їх контролювати. З цієї точки зору краще використовувати державне підприємство для медичних закупівель, яке не передбачає комісію, а передбачає максимальний контроль", — сказала вона.

Читайте також: Степанов прокоментував інформацію про "підпільну вакцинацію" чиновників

Популярні відео

За словами Скалецької, для закупівлі вакцин все-таки ефективніше використовувати міжнародні компанії, які можуть закуповувати великі партії препаратів завдяки налагодженим зв'язкам.

"На сьогодні в законодавстві залишилася можливість залучати міжнародні закупівельні компанії, це в першу чергу передбачалося для закупівлі вакцин, оскільки у цих компаній є налагоджені контакти, вони можуть купувати одночасно великі партії в різних країнах, це їх специфіка діяльності.

На сьогодні на їхніх рахунках знаходиться близько 1 млрд доларів українських коштів, і це говорить про те, що ми можемо не витрачати кошти держбюджету на ці цілі", — сказала вона.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів про китайську вакцину від коронавірусу, яку купуватиме Україна.

Джерело Україна 24 Теги