Чи може коронавірус бути біологічною зброєю: експерти дали пояснення

Сергій Комісаренко та Андрій Миселюк висловили думки про походження коронавірусу COVID-19

Чи може коронавірус бути біологічною зброєю: експерти дали пояснення

Коронавірус COVID-19 з найбільшою ймовірністю має природне походження. Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони України, академік НАНУ Сергій Комісаренко.

"Я вважаю, що це вірус природного походження. Інститут вірусології в Ухані багато років займався вивченням коронавірусів, але там весь час працювали й міжнародні експерти. Він і був направлений на вивчення коронавірусів після першого спалаху SARS у 2002-2004 роках.

Чутки (про те, що COVID-19 був створений навмисно - ред.) ходитимуть дуже довго, поки не знайдуть тварину, яка була посередником між кажанами та людьми. А це буде дуже складно. Наприклад, щоб знайти посередників з Еболою, було витрачено 6 чи 7 років. З наукової точки зору це буде просто цікаво, як все сталося і як передається інфекція", — сказав він.

Читайте також: Коли вакцини проти коронавірусу надійдуть до України: Степанов дав відповідь

Популярні відео

Політолог, директор Інституту соціально-політичного проєктування Андрій Миселюк дотримується іншої думки.

"Я не згоден з думкою, що однозначно природне походження, тому що з самого початку реакція Китаю доводила, що це дуже серйозне захворювання. Ми пам'ятаємо цих людей у скафандрах, що тоді виглядало дико. У Китаї був повний локдаун. Коли були спалахи інших захворювань, то такої реакції не було.

Я більше схиляюся до того, що це біологічна зброя. Швидше за все, це китайська зброя. Чому все сталося — інше питання, дуже складне, чи був там витік, чи експеримент невдалий", — сказав він.

Раніше член національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій дав прогноз, скільки триватиме пандемія коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги