Школи на дистанційному навчанні: в МОН назвали корисний ресурс для вчителів і учнів

Юрій Кононенко розповів, чи готові школи до віддаленого навчання і як допомагає держава

Школи на дистанційному навчанні: в МОН назвали корисний ресурс для вчителів і учнів

Практично всі школи в Україні готові проводити дистанційне навчання дітей. Про це розповів начальник головного управління шкільної освіти Міністерства освіти та науки Юрій Кононенко в ефірі каналу "Україна 24".

"До цієї ситуації з коронавірусом у нас було 182 школи, які мали можливість і право дистанційно навчати дітей. Там цілеспрямовано велася робота з відпрацювання технології дистанційного навчання. Коли виникла ця ситуація, то, звичайно, було вжито заходів. Як зараз, коли з 8 по 24 січня заборонено відвідувати освітні установи, і це вже не вперше. Зараз вже є досвід практично у кожної школи для того, щоб працювати за цими технологіями. Всі школи надають таку можливість, але хтось краще, хтось гірше", — сказав він.

Читайте також: Школи відновили навчання онлайн: названо важливу проблему через локдаун

Популярні відео

Чиновник розповів, чим держава допомагає сфері освіти, і назвав важливе нововведення для вчителів і учнів.

"В цілому у нас немає скарг, що школи не готові. Потрібно ще врахувати, що під час минулого навчального року, особливо під час літніх канікул, і після початку поточного навчального року була проведена велика робота обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти та іншими суб'єктами з підвищення кваліфікації вчителів саме за методикою дистанційного навчання. З іншого боку, держава на допомогу місцевим бюджетам виділила кошти з державного бюджету.

Також дуже важливо, що в грудні Міністерство освіти запустило Всеукраїнську школу онлайн. Це спеціальна електронна платформа, де представлені уроки або фрагменти уроків для дітей з 5 по 11 клас з усіх предметів, і вона може використовуватися вчителями для конструювання своїх уроків у дистанційному режимі, а дітьми — для закріплення матеріалу", — розповів він.

Читайте також: В Україні почалася реєстрація на пробне ЗНО: чого чекати учням

Також Кононенко прокоментував пропозицію мера Києва Віталія Кличка про те, що дітей з 1 по 4 класи потрібно відправити в школи на традиційне навчання.

"Міністерство підтримує будь-яку ситуацію, за якої діти ходитимуть до школи. Але ми прекрасно розуміємо, що це вимушений крок. І, оскільки ми знаходимося в системі Кабінету міністрів, це вирішує Кабмін у зв'язку з карантинними обмеженнями. Ми зацікавлені в тому, щоб діти ходили до школи, особливо учні початкових класів", — сказав він.

Раніше представник Міносвіти Юрій Кононенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про новий санітарний регламент для шкіл, який вводиться в дію з 1 січня.

Джерело Україна 24 Теги