Погода б'є по здоров'ю: терапевт дав поради людям з метеозалежністю

За словами лікаря, депресію і млявість відчувають не тільки люди похилого віку, а й молодь

Погода б'є по здоров'ю: терапевт дав поради людям з метеозалежністю

Перепади температури, різка зміна погоди можуть викликати різні загострення, а тому варто дотримуватися режиму та рекомендацій лікарів.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів терапевт Олександр Курильчик.

"Проблема метеозалежності існує, перепади температури можуть викликати загострення хронічних захворювань. Люди, які страждають на такі захворювання, повинні себе берегти, особливо люди похилого віку. З приводу метеочутливості думки вчених розходяться, але тенденція в практичній медицині спостерігається така, що люди, які дійсно мають хронічні захворювання, метеозалежні", - сказав лікар.

Читайте також: ДТП через негоду: в поліції розповіли про сумне явище

Популярні відео

Терапевт порадив метеозалежним людям дотримуватися режиму дня і добре висипатися.

"Насамперед потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, якщо у людей є такі захворювання, як захворювання серцево-судинної системи, нервові, захворювання легеневої системи; дотримуватися раціонального харчування, режиму дня, добре висипатися - з 22:00 до 6:00. Також треба дотримуватися індивідуального графіка прогулянок в залежності від захворювання, проводити хоча б 30-40 хвилин на свіжому повітрі", - сказав Курильчик.

Читайте також: Клімат змінюється: стало відомо, чим загрожує Україні зима без снігу

За словами лікаря, до метеозалежності схильні й молоді люди, "які в період перепаду температур відчувають слабкість, депресивний стан, зниження настрою".

Курильчик зазначив, що ліків від метеозалежності не існує.

"Ліків від метеозалежності немає. Треба себе обмежувати від стресів, негативної інформації, намагатися знаходити заняття, що приносять задоволення, тобто мати гарний емоційний стан", - сказав лікар.

За словами Курильчика, пори року можуть впливати на стан людини при певних хворобах.

"При різних захворюваннях пори року впливають по-різному. Наприклад, люди, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, відчувають загострення або восени, або десь ближче до осені, люди з серцево-судинними захворюваннями чутливі до різкого перепаду, від нормальної температури до спеки", - сказав терапевт.

Нагадаємо, раніше начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Владислав Білик в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, коли після снігового і температурного колапсу в Україні погода стабілізується і нагадуватиме звичайну зимову.

Джерело Україна 24 Теги