Домовилися з китайцями: Степанов заспокоїв українців щодо вакцини

Міністр охорони здоров'я розповів, що точна ефективність стане відома після звіту Sinovac, якого чекає Україна

Домовилися з китайцями: Степанов заспокоїв українців щодо вакцини

Ефективність китайської вакцини проти коронавірусу від компанії Sinovac Biotech, яку закуповуватиме Україна, стане точно відома після звіту, наданого компанією. На третій стадії випробувань вона показує ефективність понад 50%, тоді як критерій ефективності, прописаний в договорі, становить 70%.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Світ давно вже визначив, яким чином визначається ефективність при різних фазах клінічних досліджень. Ми чекаємо офіційного звіту щодо третьої фази клінічних досліджень Sinovac, який повинен бути оприлюднений, який об'єднуватиме клінічні дослідження в різних країнах", - сказав Степанов.

Читайте також: Гордон розповів, кому вигідні чутки про "таємне щеплення" контрабандною вакциною

Популярні відео

Міністр заспокоїв українців, зазначивши, що, відповідно до договору, ефективність вакцини повинна бути не менше 70%.

"Друге, щодо ефективності. Найпотужніші регулятори у світі, такі як ВООЗ та інші, реєструють і рекомендують для використання вакцини, які показують ефективність понад 50% на третій стадії клінічних випробувань. Водночас ми заклали в договорі більший відсоток ефективності. Ми вважаємо, що українці варті того, щоб вакцина у нас в країні була з великим відсотком ефективності - ми заклали не менше 70% як критерій якості в нашому договорі. Чекаємо офіційний звіт - тільки це є підставою про щось далі говорити", - сказав Степанов.

Читайте також: З Україною обійшлися несправедливо - Ляшко про вакцину проти коронавірусу

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" член національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій розповів, що ефективність вакцини Sinovac у запобіганні смерті становить 100%.

Джерело Україна 24 Теги