"Обійдуться без шкарпеток": лікарка пояснила жорстку карантинну заборону

Заборону низки товарів в супермаркетах прокоментувала доктор медичних наук

"Обійдуться без шкарпеток": лікарка пояснила жорстку карантинну заборону

В умовах локдауну в Україні заборона на продаж низки непродовольчих товарів є виправданою, оскільки дозволить зменшити натовп людей у супермаркетах.

Таку думку висловила в ефірі телеканалу "Україна 24" експертка ВООЗ з реагування на біологічні загрози, доктор медичних наук Наталія Виноград.

На запитання, чи доцільна заборона товарів, які і так продаються в супермаркетах, куди ходять люди, Виноград відповіла:

"Йдеться про низку чинників, які визначають можливість інфікування людей. Ця ймовірність обумовлена тривалістю перебування людини в зоні потенційного поширення патогена. В даному варіанті встановлено, що людина досягне реалізованого ризику зараження, якщо вона там перебуватиме 15 хвилин, яких вистачить, щоб взяти продукти і вийти з магазину. А ось щоб обійти всі відділи і зібрати всі потрібні й непотрібні речі, постояти, подумати, це більше 15 хвилин навіть для досвідченого покупця".

Читайте також: Посилення карантину - Піскун назвав прорахунок влади з локдауном

Популярні відео

За її словами, лікарям "і так зараз вистачає роботи".

"Основна ідея - стримати темпи приросту нових випадків з урахуванням того, що потрібен захист ще й від грипу та інших ГРВІ, і лімітувати, обмежувати потенційні ризики. Порахуйте, скільки приміщень може відвідати людина за день і скільки там перебувати. Може, вона краще посидить вдома і обійдеться без шкарпеток?" - зазначила вона.

Читайте також: "Не всі зрозуміли, що таке локдаун": в Авакова розповіли, як борються з порушниками

Раніше нардеп від "Слуги народу" Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що українці, незважаючи на локдаун, можуть купувати такі товари першої необхідності, як побутова хімія і презервативи.

Джерело Україна 24 Теги